Elektronikai és Kommunikációs Rendszerek Intézet (EKRI)

Az Elektronikai Kommunkációs Rendszerek intézet oktatási és kutatási portfóliója a villamosmérnöki szakterület hagyományosan gyengeáramúnak nevezett területére fókuszál. Kiterjed a beágyazott vezérlők, az automatizált gyártórendszerek, a számítógépes folyamatautomatizálás, a felügyeleti informatika és elektronikus vagyonvédelem, az elektronikai orvostechnikai műszerek és tesztelés, a szenzortechnika, a világítástechnika, a mikrohullámú, mobil és optikai hálózatok, az infokommunikációs hálózatok, valamint a médiatechnológia szakterületekre.

Az oktatás során a hangsúly a gyakorlati képzésen van, ami az ipari partnerekkel való szoros együttműködésre támaszkodik. Az oktatók széles körű ismeretekkel rendelkeznek a kutatás és fejlesztés területén, erre alapozva a hallgatóknak van lehetősége már az oktatás során bekapcsolódni szakmai projektekbe.

Az Intézet vezetője: Dr. Beinschróth József, egyetemi docens, intézetigazgató

Az Intézet tanszékei: