Kutatók Éjszakája az Óbudai Egyetemen

2019. 09. 27.

A tudomány rejtélyes és titokzatos világába nyerhettek bepillantást mindazok, akik ellátogattak a Kutatók Éjszakájára szeptember 27-én. Egyetemünk vezetése a szervezőkkel együtt különleges meglepetéssel készült a megnyitóra: bemutatkozott az Intézmény új humanoid robotja a nagyközönség előtt is. Cruzr köszöntötte az érkezőket, akikkel társalgott, nagy élményt okozva ezzel a kisdiákoknak. Mindemellett még számos, izgalmas tudományos programmal találkozhattak az esemény résztvevői: többek közt bemutatót láthattak a da Vinci sebészrobottal, amely Magyarországon csak az Óbudai Egyetemen található, valamint drón-röptetéssel, versenyautó szimulátorral, kiterjesztett valóságban játszható applikációkkal és más érdekességgel várták az érdeklődőket valamennyi Campusunkon.

Frissítve: 2021.05.26.