Pannónia ösztöndíjprogram Intézményi kiegészítő támogatások, 2024/2025. tanév

Az Óbudai Egyetem a 2024/25. tanévben az alábbi kiegészítő támogatási lehetőségeket biztosítja a kiutazó ösztöndíjasok számára a rendelkezésre álló források erejéig.

1. Részvételi díj támogatása
    Konferencia, nyári egyetem, egyéb képzési program részvételi díjának támogatása a küldő kari/szervezeti egység keretéből igényelhető és támogatható, amennyiben a küldő kar/szervezeti egység azt indokoltnak tartja (szigorúan elkülönül a Pannónia projekttől, mert a Mobilitási Iroda nem kompetens megítélni a konferencia, nyári egyetem, képzési program szakmai tartalmát, indokoltságát és annak finanszírozhatóságát).
  1. Útiköltség-támogatás kiutazó oktatók, kutatók és munkatársak részére
    Az útiköltség-támogatást a legfeljebb 10 napra, és 100 km-nél távolabbra utazók igényelhetik.
    Támogatás összege:
    A várható költségek alapján az ösztöndíjas időszakon felül 1 vagy 2 napi ösztöndíj összege az utazási napokra.
    Igénylés módja:
    A kiegészítő támogatást a szerződéskötés előtt kell igényelni a pályázati felületen, megadva az utazás módját is.
    Finanszírozási keret:
    Pannónia oktatói, kutatói, munkatársi mobilitás kerete
  1. Kiegészítő támogatás kiutazó hallgatók részére
    A kiegészítő támogatást az Esélyegyenlőségi szempontok alapján érintett hallgatók igényelhetik az alábbiak szerint:

• Hosszú távú (legalább 2 hónap) hallgatói mobilitásra;
      • Rövid távú mobilitás esetén a legfeljebb 15 napra kiutazó hallgatók.

Támogatás összege:
    Havi 40.000 Ft kiegészítő támogatás, tört hónapra 20.000 Ft.

Támogatás típusa:
    Átalánytámogatás, számlákkal elszámolni nem kell. A kiegészítő támogatás nem jár automatikusan, a kiutazónak előzetesen igényelnie kell.

Igénylés módja:
    A kitöltött és aláírt „Pannónia ösztöndíj kiegészítő támogatás igénylő lap az Óbudai Egyetem hallgatói részére, 2024/25. tanév” űrlapot és a szükséges nyilatkozatot és/vagy igazolást (dokumentumot) kell elküldeni az outgoing@uni-obuda.hu e-mail címre a kiutazás előtt legalább egy hónappal.

Finanszírozási keret:
    Pannónia projekt szervezési kerete

Bővebb információ kérhető a Mobilitási irodától:

Frissítve: 2024.10.01.