Dr. Robert Redhammer

Robert Redhammer a Szlovák Műszaki Egyetem (STU) rektora, amelynek felelősségét 2011 márciusa óta viseli. Fő célja a kutatás és az ipari együttműködés nemzetközi keretek között történő fokozása. Az egyetem az ECTS és DS minősítéseket kapott az Európai Bizottságtól, a világ egyetemeinek számító Computer Sciences Academic Ranking (ARWU 2012) szerint a 101. helyen áll, míg a Times Higher Education World University Rankings (2015) szerint a 601. helyen szerepel. Az egyetem építi a “Science City STU Bratislava” Egyetemi Tudományos Parkot, valamint egy új kutatási kampuszt, a CAMBO-t Trnavában, amelyhez az összesen 250 millió eurót meghaladó befektetés társul, és további 150 millió eurós befektetés előkészítése is folyamatban van. Ezt megelőzően tudományos és technológiai ügyekért felelős rektorhelyettes volt, beleértve a kutatás-fejlesztési projektmenedzsmentet és a technológiai transzfert is. 2003-2011 között az STU Scientific, Ltd. Bratislava ügyvezető igazgatója volt, amely egyetem teljes mértékben tulajdonolt cége, amely az egyetemi kutatások hasznosításával foglalkozik.

Alapítója a pozsonyi Egyetemi Technológiai Üzleti Inkubátornak, amely egy speciális startup programmal, az InQb-vel működik. Az inkubátor több mint 50 innovatív vállalkozás elindítását segítette elő vagy támogatta. Az egyetem az Európai Innovációs Szövetség egyik első irodáját is támogatja. Ezt megelőzően Robert Redhammer a Szlovák Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának kutatásért és fejlesztésért, PhD képzésért és informatikáért felelős dékánhelyettese volt (1997-2003). Robert Redhammer aktívan részt vesz a kutatási hálózatépítésben Szlovákiában. Ő a Szlovák Köztársaság Kutatási és Technológiai Egyetemek Szövetségének kezdeményezője és szóvivője, valamint 2018 óta a Szlovák Rektorok Konferenciájának alelnöke. Tagja a Szlovák Köztársaság Kormányának Kutatási és Innovációs Tanácsának, valamint a Szlovák Akadémiai és Információs Központ (SAIA) irányító testületének elnöke. Tagja volt a Szlovák Köztársaság Kormányának Kutatás-Fejlesztési Állami Programjának Tanácsának, és annak egy szubprogramjának elnöke.

Emellett tagja volt a Szlovák Kutatási és Fejlesztési Ügynökség (APVV) elnökségének, amely Szlovákiában az egyetlen közintézmény a kutatás és fejlesztés finanszírozására (2007-2010). 2008-2011 között a Felsőoktatási Intézmények Tanácsa Tudományos és Technológiai Tanácsának elnöke volt. Robert Redhammer 1963-ban született Pozsonyban, Szlovákia. A Szlovák Műszaki Egyetemen végzett elektronikából (MSc. 1988, PhD. 1993). A diploma megszerzése után a kutatásra összpontosított az elektronikában, molekuláris sugárzás epitaxiában, vákuumtudományban és technológiában, számítógépes szimulációkban/számításokban. Később elektronikai, vákuumtudományi és technológiai, valamint nanoelektronikai előadásokat kezdett tartani, beleértve a képzési programok tervezését és fejlesztését is. Több mint 60 tudományos cikket publikált, és részt vett számos kutatási projektben.

Jelenleg a Szlovák Műszaki Egyetem elektronikai professzora és a Szlovák Vákuumtársaság elnöke, valamint tagja a Nemzetközi Vákuumtudományi Technológiai és Alkalmazási Szövetségnek (IUVSTA). Nemzetközi tapasztalatát 1991-92 között a Yorki Egyetem Elektronikai Tanszékén kezdte, ahol egy évet töltött kutatással. Részt vett az USAID által támogatott MBA Enterprise Corps projektben Szlovákiában (1992-95). 2006-ban technológiai menedzsment és innovációs képzéseket tartott Délkelet-Ázsiában, Hanoi-ban és Saigonban, Vietnámban, valamint Bangkokban, Thaiföldön. Ugyanebben az évben csatlakozott a Washingtonban, Atlantában, Salt Lake Cityben és Pittsburghben megrendezett Nemzetközi Látogatói Vezetői Programhoz, amely az felsőoktatás aktuális kihívásait vizsgálta, az Egyesült Államok Külügyminisztériumának támogatásával. Robert Redhammer a Szlovák Tudományos Akadémia által 2013-ban elnyert Nummum Academiae Memorialem Tribut díj tulajdonosa, valamint 2016-ban a budapesti Óbudai Egyetem Professor Honoris Causa kitüntetését is megkapta.

Frissítve: 2024.10.31.