Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban
Okostantermek, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási metódusok – többek között ezek a technológiai vívmányok alakítják az egyetemi oktatás és kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetemen november 20-án tartott és Huawei Technologies által a témában szervezett rendezvényen a digitális oktatás legfrissebb trendjeivel és a legkorszerűbb technikai megoldásokkal ismerkedhettek meg a résztvevők. Az esemény középpontjában a mesterséges intelligencia és a felhőalapú technológiák álltak, amelyek folyamatosan új lehetőségeket teremtenek az oktatási szektor számára is.
Gao Weijie, a Huawei Technologies Magyarországért és Nyugat-Balkánért felelős vezérigazgatója elmondta, a cég növelni kívánja befektetéseit a magyarországi piacon, ezért is lényeges, hogy a hazai egyetemekkel együttműködő baráti viszonyt ápoljanak.
Dr. Vanó Renáta, az Oktatási Hivatal felsőoktatásért felelős elnökhelyettese előadásában felvázolta Magyarország felsőoktatásának digitalizációs helyzetét és jövőbeni terveit. Statisztikai beszámolójából kiderült, hogy a felsőoktatásban résztvevő magyar hallgatók elégedettségi szintje az online oktatás terén az európai átlag felett van.
A rendezvényt Tobak Bence, a Huawei kiemelt partner kapcsolattartója moderálta. Elmondta, hogy az esemény célja az volt, hogy feltárja a felsőoktatási intézmények digitalizációs kihívásait és lehetőségeit, kiemelt figyelmet fordítva az oktatási technológiákra. A résztvevők megismerhették a modern interaktív oktatási környezet kialakítását támogató új irányvonalakat és innovatív technológiákat.
Az elhangzott előadások során szó esett a legújabb Wi-Fi 7 technológiáról, melyet a nyár folyamán telepítettek az egyetemre, mivel ötször gyorsabb adatátvitelt biztosít a korábbi verzióhoz képest. Emellett további izgalmas lehetőségekről, jövőbeli fejlesztésekről is beszéltek, mint például a „Huawei Smart Classroom Solution” bevezetése, amely interaktív, hatékony és élményközpontú tanulási környezetet teremt. Az IdeaHub Board, digitális táblaként, videókonferencia-rendszerként és tartalommegosztó-platformként működik, a „Huawei OceanStor Pacific” tárolási megoldása nagy mennyiségű adat gyors és hatékony kezelésére képes, így ideális a kutatási projektekhez. A „Huawei ICT Academy” programja sem hanyagolható el, melynek célja a tudás átadása és a híd megteremtése a felsőoktatás és az informatikai munkaerőpiac között. Magyarországon öt intézmény, köztük az Óbudai Egyetem is részt vesz a programban.