175 pályamű a 60. TDK-n
A 60. Tudományos Diákköri Konferencián közel 200 pályaművet mutattak be az ÓE hallgatói november 13-án. A megnyitón Dr. habil. Vámossy Zoltán, az ETDT elnöke köszöntőjében felvázolta a TDK menetét és kiértékelési metódusát, majd a konferencia több mint 300 résztvevőjének sikeres szereplést, a további kutatásokhoz pedig komoly eredményeket kívánt.
A tudományos diákköri mozgalom a magyar felsőoktatás legszélesebb bázisú, legátfogóbb tehetséggondozási formája, az önképzés, az elitképzés és a tudóssá nevelés színtere. Az Óbudai Egyetem nagy hagyományokkal rendelkezik a tudományos diákköri munka terén. Az idén ősszel 60. alkalommal rendezett konferencián több mint 300 hallgató vett részt és közel 200 dolgozatot mutatott be. Készült munka például domborzatmodell alapú digitális talajtérképezésről, web alapú VR alkalmazásfejlesztés kihívásairól, vagy például egy bionikus/robot kéz prototípusának bemutatásáról, készült pályamű 3D nyomtatott napelemes repülő építéséről, vagy a termonukleáris fúziós energia jelentőségéről a lézerfúzióról és még számos további munkáról.
A részletes program és a pályamunkák tartalmi kivonatai elérhetőek itt: https://uni-obuda.hu/programfuzet/
A szervezők remélik, hogy az idei legjobbak hasonló eredményekkel büszkélkedhetnek majd a 2025 tavaszán megrendezendő Országos Tudományos Diákköri Konferencián is.
Az Óbudai Egyetem TDK tevékenységét és konferenciáit támogatja a Nemzeti Tehetség Program és a Kulturális és Innovációs Minisztérium által kiírt "Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása" című pályázata (NTP-HHTDK-24).