Professzorainkat köszöntöttük

Az Óbudai Egyetem tanárai megbecsülése jeléül rendezte meg hagyományaihoz híven a Professzori Ünnepségét november 2-án. - Az egyetem elsődleges értékét elsősorban egyetemi tanárai, professzorai, Professzor Emeritái és Emeritusai jelentik, akiket az intézmény vezetése kiemelt tisztelettel, megbecsüléssel kezel. Előttük tisztelgünk, ünnepségünkkel – fogalmazott Prof. Kovács Levente. A rektor hozzátette: az Óbudai Egyetem tudományos rangját jelentős mértékben emeli, hogy immár 57 egyetemi tanár oktat és kutat az egyetemen.

- Rendkívüli büszkeséggel tölt el, hogy a köztársasági elnökünket követően én is köszönthetem egyetemi tanárainkat – emelte ki a rektor. Mint fogalmazott: egy felsőoktatási intézmény rangját, tudományos és oktatási perspektíváját jól tükrözi az egyetemen oktató, illetve kutató egyetemi tanárok aránya. Prof. Dr. Kovács Levente kifejtette: a három határon túli és egy Ausztráliában kutató professzorokkal együtt minden eddiginél több, 12 egyetemi tanárt nevezett ki a köztársasági elnök az Óbudai Egyetemre, amely jelzi az egyetem dinamikus fejlődését.

Az egyetemi tanárokat a sikeres pályázat után a köztársasági elnök nevezi ki.
A habilitáció és hosszú oktatói tapasztalat mellett kiemelkedő, iskolateremtő tudományos teljesítmény is követelmény a cím birtoklásához. Novák Katalin államfő a professzori kinevezési okiratokat a Sándor-palotában adta át az Óbudai Egyetem tíz professzorának szeptember 5-én.

A professzorokat köszöntötte: Prof. Dr. Kovács Levente rektor, Dr. Várkonyiné Prof. Dr. Kóczy Annamária, az Egyetemi Doktori és Habilitációs Tanács elnöke és Prof. Dr. Gulácsi László, tudományos rektorhelyettes.

Újonnan kinevezett professzoraink: Prof. Dr. Csanády Gábor Mátyás, az Ybl Miklós Építéstudományi Kar Építészmérnöki Intézet - Épülettervezés Tanszékének tanára, Prof. Dr. Csontos Györgyiaz Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar Építészmérnöki Intézet Tervezés Tanszékének egyetemi tanára, Prof. Dr. Haidegger Tamás Péter, az Óbudai Egyetem tanára, az Egyetemi Kutatási, Innovációs és Szolgáltató Központ igazgatója, Prof. Dr. Galambos Péter az Óbudai Egyetem tanára, a Bejczy Antal Intelligens Robotikai Központ alapító igazgatója, a Kiberorvosi Kompetencia Központnak (KIKOK) alapítója, Prof. Dr. Tick Andreaaz Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának egyetemi tanára, Prof. Dr. Molnár György, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának dékánja, Prof. Dr. Dulf Éva az Óbudai Egyetem kutatóprofesszora, a kolozsvári Műszaki Egyetem tanára, Prof. Dr. Főző Ladislav az Óbudai Egyetem kutatóprofesszora, a Kassai Műszaki Egyetem egyetemi professzora, dékánhelyettese, Prof. Dr. Bitay Enikő Magdolna az Óbudai Egyetem kutatóprofesszora, egyúttal a romániai Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem habilitált egyetemi tanára. Dr. Marosné Prof. Dr. Berkes Mária, és Prof. Dr. Kistelegdi István már egyetemi tanárként csatlakoztak egyetemünkhöz. Prof. Dr. Kovács Levente szintén az ünnepségen adta át számukra az egyetemi talárt és emlékérmét.

Prof. Dr. Gedeon Tamás, az Óbudai Egyetem tanára, az ausztrál Curtin Egyetem kutatóprofesszora (ő egy későbbi időpontban veszi át talárját.)

Az újonnan kinevezett Professzor Emeritusok és Professzor Emeriták: Prof. Dr. Cvetityánin Lívia, Prof. Dr. Telekes Gábor, Prof. Dr. Dusza János, Prof. Dr. Szlivka Ferenc és Prof. Dr. Kelecsényi Csilla.

Az ünnepségen búcsúztak az Óbudai Egyetem idén elhunyt két professzor emeritusától, Prof. Dr. Bitó Jánostól és Prof. Dr. Somló Jánostól.

Egyetemi tanáraink munkásságáról bővebben itt olvashatnak: https://uni-obuda.hu/2023/09/06/tiz-uj-professzort-nevezett-ki-az-oe-re-a-koztarsasagi-elnok/

Frissítve: 2023.11.02.