THE Europe Universities Summit csúcstalálkozó

Az Óbudai Egyetem és a Semmelweis Egyetem ad otthont május 6-8. között a Times Higher Education (THE) Europe Universities Summit 2025-ös csúcstalálkozónak. Az esemény célja, hogy feltárja, miként járulhatnak hozzá az európai egyetemek az innováció előmozdításához és ezáltal a társadalom legégetőbb kihívásainak megoldásához nemzetközi együttműködések, kutatási kiválóság, felelősségteljes vezetés és digitalizáció révén.

Az esemény kiváló lehetőséget nyújt a felsőoktatási szakértők és vezetők számára a kihívások megvitatására és stratégiák kidolgozására – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente. Az Óbudai Egyetem rektora hozzátette: - Magyarországon a felsőoktatásban olyan reformok zajlanak, amelyek nagyobb szabadságot biztosítanak az egyetemeknek a globális normákhoz való igazodásban. Egyetemünk az elsők között volt, akik felkarolták ezeket a változásokat, és szívesen mutatja be elképzelésünket más intézményeknek is. Társszervezőként úgy alakítjuk az eseményt, hogy elősegítsük az előremutató beszélgetéseket, és megalapozzuk a jövőbeli együttműködéseket. Azoknak, akik részt akarnak venni az európai oktatás jövőjének alakításában, jelen kell lenniük!

A THE Europe Universities Summit különlegessége, hogy a globális innováció kérdéseire a főként európai vezető egyetemek, valamint a kutatás-fejlesztés terén tevékenykedő döntéshozók és véleményformálók szempontjainak összevetésével, a köztük zajló eszmecsere és együttműködés útján keresi a választ. A csúcstalálkozó felszólalói és résztvevői a felsőoktatási intézmények vezetőségéből, az egyetemi szövetségekből, a szakpolitikai döntéshozók soraiból kerülnek ki, így az esemény lehetőséget kínál a több nézőpontot felvonultató szakmai eszmecserére és a kapcsolatépítésre is – emelte ki Prof. Dr. Merkely Béla, a SOTE rektora.



A résztvevők dinamikus eszmecserére, a felsőoktatási trendekbe való élvonalbeli betekintésre és tartós partnerségek kialakításának lehetőségeire számíthatnak. A rendezvény középpontjában olyan kérdések állnak majd, mint az egyetemek szerepe a társadalmi változások ösztönzésében, az innovációs ökoszisztémák előmozdításában, az európai és globális együttműködés erősítésében, valamint annak vizsgálata, hogy a legmodernebb technikai vívmányok miként segíthetik a felsőoktatás jövőjét.

A háromnapos eseményre több mint 50 neves előadó érkezik, köztük Mark Daley, a kanadai Western University mesterséges intelligenciáért felelős igazgatója, Josep Garrell, az európai egyetemeket tömörítő szövetség, a European University Association elnöke, Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, Prof. Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, ’Funmi Olonisakin, a King’s College London nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnöke, valamint Katja Schenke-Layland, a Tübingeni Egyetem kutatásért, innovációért és tudástranszferért felelős alelnöke. A konferencia kiemelkedő elemei között szerepelnek a különböző workshopok és interaktív szekciók is, amelyek lehetőséget biztosítanak a mélyebb párbeszédre és az ötletek megosztására.

Az előzetes program már elérhető a rendezvény honlapján lehet: Napirend | Az Európa Egyetemek 2025. évi csúcstalálkozója

A kedvezményes (early bird) regisztrációra április 11-ig van lehetőség, továbbá a három vagy annál nagyobb létszámú csoportok 20 százalékkal olcsóbban válthatnak jegyet.
Frissítve: 2025.04.10.

Legfrissebb cikkek