Együttműködés a Dél-afrikai Egyetemmel

Az Óbudai Egyetem vendégül látta a Dél-afrikai Egyetem (UNISA) 34 tagú delegációját április 2-án. A vendégek együttműködési megállapodást írtak alá egyetemünkkel, melyben a két felsőoktatási intézmény megegyezett az akadémiai kapcsolatok erősítésében, a tudáscsere előmozdításában és közös kutatási lehetőségek feltérképezésében.

Dr. Sugár Viktória a fenntarthatóságért és kiemelt fejlesztésekért felelős rektorhelyettes ismertette az Óbudai Egyetem küldetését, kiemelve annak szerepét a mérnöki, technológiai és fenntarthatósági kutatások terén. Az ezt követő eszmecsere során a dél-afrikai küldöttek különös érdeklődést mutattak a technológiai innováció és az oktatásba integrált kutatások iránt.



A találkozó csúcspontja egy együttműködési megállapodás (MoU) volt az Óbudai Egyetem és a Dél-afrikai Egyetem között, melyet Prof. Dr. Kovács Levente rektor nevében Dr. Sugár Viktória rektorhelyettes és Prof. Puleng LenkaBula, a Dél-afrikai Egyetem rektora írtak alá.  A találkozó egy korábbi, 2023-ban a Magyar Rektori Konferencia által a Dél-afrikai Egyetemek Szövetségének (USAf) tett meghívását követte, amely a két ország felsőoktatási rendszerei közötti hosszú távú, kölcsönösen előnyös kapcsolatok kialakítását célozta. Ez a megállapodás a közös kutatások, hallgatói és oktatói csereprogramok, valamint oktatási projektek alapját teremti meg, erősítve mindkét intézmény akadémiai és kutatási kapacitását.

Az aláírást követően a delegáció látogatást tett az egyetem létesítményeiben, beleértve az EKIK robotikai laboratóriumát és az IT Evolúció kiállítást, ahol betekintést nyertek az egyetem technológiai innovációs hátterébe és törekvéseibe.

A Dél-afrikai Egyetem (UNISA): az ország legnagyobb és egyik legrégebbi felsőoktatási intézménye, amely a világ vezető távoktatási egyetemei közé tartozik. Több mint 400 000 hallgatója van, és számos területen kínál képzéseket az alapképzéstől a doktori szintig. Kiemelkedő kutatási központ, amely aktív nemzetközi együttműködésekben vesz részt. Fontos szerepet játszik az afrikai felsőoktatás fejlődésében, különös figyelmet fordítva a fenntarthatóságra, s arra törekszik, hogy mindenki számára elérhető és befogadó legyen, függetlenül a társadalmi, gazdasági vagy kulturális háttértől. Az online és rugalmas tanulási lehetőségek révén széles körben elérhető oktatást biztosít.
Frissítve: 2025.04.03.

Legfrissebb cikkek