Sikeres az MVM Tanszék az Óbudai Egyetemen

Az MVM Csoport stratégiai partnerként tekint az Óbudai Egyetemre a szakember utánpótlásban, és aktív szerepet vállal az ipari tudás megjelenítésében az egyetemi oktatásban. Az együttműködés erősítésének fontos lépcsője volt az MVM Csoport első Kihelyezett Ipari Tanszékének létrehozása, amely az egyetem minden karának tevékenységét támogatja. Az Ipari Tanszék alapításáról szóló megállapodást még múlt év októberében írták alá. Kiemelt feladata az MVM egységes megjelenésének biztosítása az egyetemi karok oktatási feladatainak ellátásában, valamint az ipari tudás és tapasztalatok képviselete a képzési palettán. Az együttműködés keretében megvalósul az oktatási, kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenység kiszélesítése, valamint a hallgatók munkaerő-piaci versenyképességének javítása.

Az Óbudai Egyetem részéről Prof. Dr. Kovács Levente látta el kézjegyével az Ipari Tanszék alapításáról szóló megállapodást, amelynek vezetésére Dr. Molnár Ferenc kapott megbízást. Az MVM Ipari Tanszék új minőséget jelent az Óbudai Egyetem életében, mivel az egyetem minden karának tevékenységét támogatja. Az együttműködés keretében megvalósul az oktatási, kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenység kiszélesítése, valamint a hallgatók munkaerő-piaci versenyképességének javítása. A Tanszék munkatársai szakmai előadásokat tartanak az egyetemi képzések és PhD képzés különböző szaktárgyainak keretében, valamint további MSc és PhD képzések indítását segítik elő. Az egyetem oktatói és hallgatói bekapcsolódhatnak az ipari fejlesztésekbe és kutatásokba, az MVM munkavállalói pedig a különböző képzések témavezetői feladatait látják el. A Tanszék bekapcsolódik tantárgyi programok kialakításába, oktatásába, előadások, gyakorlatok megtartásába, demonstrációs anyagok elkészítésébe, jegyzetek írásába és közös publikációk készítésébe. Feladata az MVM által megvalósítandó laboratóriumok, pihenősarkok, demonstrációs felületek és MVM-hallgatói kapcsolati pontok létrehozása, valamint üzemlátogatások szervezése. Az MVM kiválósági támogatási formát biztosít az egyetem hallgatóinak, amely közvetlen és közvetett támogatásokat jelent, beleértve iparági, energetikai témájú szakdolgozatok és PhD munkák elkészítésének támogatását.

 

Duális képzési program az MVM tagvállalatoknál

Az utánpótlás képzés részeként 16 MVM tagvállalat duális képzési keretszerződésben összesen 384 főre nyitott hallgatói keretet, amelyre eddig 27 hallgatói jelentkezés történt. Az MVM Tanszék működése óta eddig 13 hallgatóval kötöttek duális képzési szerződést. A képzési forma mind a 7 kart érinti, és megjelennek benne a különböző mérnöki és gazdasági szakok is, melyek hallgatóinak lehetősége van a duális gyakorlati helyek egyikére pályázni.

Dr. Molnár Ferenc, az MVM Ipari Tanszék vezetője, 41 évvel ezelőtt kezdte meg tanulmányait a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán, és azóta számos sikeres erőművi és villamos hálózati nagyberuházást irányított. Emellett villamosmérnöki és közgazdasági MSc, és atomerőművi szakmérnöki diplomát szerzett, valamint summa cum laude minősítéssel védte meg PhD fokozatát.

A közös múlt

Az együttműködés hosszú múltra tekinthet vissza az MVM és az Óbudai Egyetem jogelődjei között. Az 1963-ban alapított MVM Tröszt és a műszaki főiskolák között nagyon szoros szakmai és képzési együttműködés jött létre, amelynek pozitív hatása a mai napig érezhető. Az MVM Csoportban a mai napig szép számmal képviseltetik magukat a Kandón és a Bánkin végzett mérnökök. Az MVM Csoport napjainkban is aktív szerepet vállal az ipari tudás megjelenítésében az egyetemi oktatásban.

 

 

 

 
Frissítve: 2025.04.01.

Legfrissebb cikkek