Délkelet- ázsiai nyitás – erősödő intézményközi kapcsolatok

Egyetemünk számára a nemzetközi kapcsolatok bővítése kulcsfontosságú, hiszen ez a tudás és innováció határokon átnyúló cseréjét, valamint a globális együttműködés erősítését jelenti. - Az első alkalommal megrendezett Magyar-Malajziai Rektori Fórum célja az volt, hogy a délkelet-ázsiai régió gyors ütemben fejlődő országával tudományos és oktatási kapcsolatokat és minél több szakmai együttműködést indítsunk el – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente a delegációval létrejött február közepén tett látogatás kapcsán.

Fontosnak tartom, hogy szoros és eredményes kapcsolatot tartsunk fenn a kelet-ázsiai térséggel és annak kiemelkedő felsőoktatási intézményeivel A rektori fórum nem csupán az intézményünk nemzetközi láthatóságát növeléséhez járult hozzá, hanem olyan platformot is teremtett, ahol a legjobb gyakorlatokat, innovációkat és fejlesztési irányokat vitathattuk meg – mondta el a rektor.



A küldöttség több egyetemre is ellátogatott, köztük a Sunway Universityre, Malajzia egyik vezető magánegyetemre, ahol közös kutatási projektek és tudományos csereprogramok megvalósítása érdekében Prof. Dr. Kovács Levente meghatározó jelentőségű szándéknyilatkozatot írt alá professzor Sibrandes Poppemával, az egyetem elnökével. A Sunway-en kulcsfontosságú globális problémákra összpontosítva, kiemelt kutatásokat végeznek, és sokszínű, magas színvonalú oktatási programokat kínálnak, az alaptól a posztgraduális képzésekig.



Az INTI International University-n az ÓE rektora Joseph Lee rektorral megerősítette azt a hallgatói és oktatói csereprogramokról, kutatási elképzeléseinkről, duális képzési lehetőségekről, valamint közös konferenciák szervezéséről szóló megállapodást, melyről tavaly októberben egyeztettek az intézmény képviselőinek egyetemünkön tett látogatása során. Az INTI világszerte több mint 1000 ipari partnerrel áll kapcsolatban. A maláj egyetem az egyik legjobb magánfelsőoktatási intézmény, amely teljesen online és kutatásalapú posztgraduális programokat is kínál Ázsiában.



Nemzetközi tapasztalatokat szerezni és kapcsolatokat építeni fontos feladatunk. Malajziai utunk egyik fő célja az volt, hogy megismerjük a kelet-ázsiai régió gyors ütemben fejlődő egyetemeinek jó gyakorlatait – fogalmazott a rektor. Hozzátette: - a malajziai út során további, olyan kiemelkedő nemzetközi színvonalú felsőoktatási intézményben tettünk látogatást, mint a Universiti Teknologi Malaysia, a Universiti Malaya, valamint a University Teknologi Petronas.

Az Óbudai Egyetem számára is hasznos, felsőoktatási intézményekben szerzett tapasztalatok azt mutatták, hogy vezetői példamutató módon elkötelezettek a minőségi oktatás, a vállalkozások támogatása és a kulcsfontosságú globális problémákra összpontosító kutatások iránt, arra törekednek, hogy kitűnjenek a multidiszciplináris kutatásokban, annak érdekében, hogy helyi és globális szinten is a legjobb intézménnyé váljanak. Részletesen kidolgozták, miként érhetik el az innováció, a kritikus gondolkodás és a globális versenyképesség előmozdítását. Időben felismerték és napra készen reagálnak a dinamikusan változó világ igényeire. A Magyar-Malajziai Rektori Fórum delegációjával meglátogatott egyetemek mindegyikén azt tapasztaltam, arra törekszenek, hogy olyan inkluzív tanulási ökoszisztémát biztosítsanak, amely maximalizálja diákjaik lehetőségeit, és egyúttal biztosítja, hogy az oktatás az ipari gyakorlatok szempontjából is releváns legyen – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente.
Frissítve: 2025.02.17.

Legfrissebb cikkek