Stratégiai együttműködés a Balluff-Elektronika Kft. és az ÓE között
Közös oktatási és kutatási programok indítása érdekében írt alá együttműködési megállapodást Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora és Wimmer Zoltán, a Balluff-Elektronika Kft. fejlesztési vezetője. Az ünnepélyes aláíráson részt vettek továbbá: Paál-Simon Kinga, HR koordinátor, Mógor Emil, Senior fejlesztőmérnök és Kása Zoltán, az Ipari Hálózatok fejlesztési csoportvezetője. Az Óbudai Egyetem képviseletében a rektor mellett, jelen volt Prof. Dr. Galambos Péter innovációért felelős rektorhelyettes és a Neumann János Informatikai Kar képviseletében Lovas István egyetemi tanársegéd.
Prof. Dr. Kovács Levente elmondta, várja a közös munkát, mivel az Óbudai Egyetem többek közt a gyakorlatorientált képzésre specializálódik, ebből a szempontból az ipari és üzleti kapcsolatok kiemelten fontos szerepet töltenek be.
Az Egyetem és a vállalat között létrejövő stratégiai együttműködés nemcsak a meglévő kapcsolatok továbbfejlesztését tűzte ki célul, hanem azt is, hogy új szintre emelje a hallgatók számára elérhető oktatási lehetőségeket.
Az együttműködés keretein belül tervezett programok lehetőséget nyújtanak, arra, hogy a résztvevők naprakész tudást szerezzenek az ipari automatizálás legújabb trendjeiről és technológiáiról, miközben valós ipari problémák megoldásában vehetnek részt.
Ezen túlmenően az Egyetem hallgatói számára a szakmai gyakorlat lehetősége is megnyílik, amely során a Balluff-Elektronika Kft. által biztosított modern, valós ipari környezetben szerezhetnek értékes tapasztalatokat. Ez nemcsak a szakmai kompetenciáikat fejleszti, hanem segíti őket abban is, hogy mélyebb megértést szerezzenek az ipari folyamatok működéséről és kihívásairól.
Az együttműködés hosszú távú célja, hogy erősítse az ipar és az oktatás közötti kapcsolatot, elősegítse a kutatási eredmények gyakorlati alkalmazását, és támogassa a fiatal mérnökök felkészítését a munkaerőpiac kihívásaira."
A Balluff-Elektronika Kft. tevékenységi köre elsősorban az érzékelőtechnológiák, ipari automatizálási megoldások és okosgyári rendszerek fejlesztésére és gyártására terjed ki. Ezen túlmenően, a vállalat szorosan kapcsolódik az Ipar 4.0 forradalmához, az intelligens érzékelők és adatgyűjtő rendszerek terén végzett fejlesztéseivel.