Két kutatónkat is díjazta a Neumann Társaság

Dr. Vámossy Zoltán, a Neumann János Informatikai Kar Szoftvertervezés és -fejlesztés Intézetének igazgatója életműdíjat, míg Dr. Eigner György, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának dékánja Neumann-díjat vehetett át Neumann Társaság és a HUN-REN SZTAKI napokban tartott konferenciáján, ahol a hazai informatika kiemelkedő kutatóinak és oktatóinak tevékenységét ismerték el.

A „Velünk élő robotok – a sebészrobottól a robotkutyáig” című konferencia kiemelt programja volt a Neumann Társaság díjátadója, amely során elismerték a hazai informatika kiemelkedő kutatóit és oktatóit. Az elismerések között szerepelt a Neumann-díj és az Életműdíj is.

A Neumann Társaság életműdíjasa



A Neumann Társaság Életműdíjjal ismeri el azon tagtársait, akik több évtizedes szakmai tevékenységükkel, kiváló eredményeikkel és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaságért (NJSZT) hosszú éveken át végzett munkájukkal meghatározó szerepet játszottak a hazai informatika és a társaság életében.

Dr. Vámossy Zoltán 1989 óta dolgozik az Óbudai Egyetemen és jogelőd intézményeiben, jelenleg a Neumann János Informatikai Kar Szoftvertervezés és -fejlesztés Intézetének igazgatója. Szakterülete a gépi látás és képfeldolgozás, melyben kiemelkedő eredményeket ért el oktatóként, kutatóként és tehetséggondozóként. Tudományos munkássága során számos jelentős projektet vezetett, különös tekintettel a mobil robotok navigációjára és a képfeldolgozási technológiákra. Ezen kutatások eredményei nemcsak a tudományos közösség számára szolgáltak hasznos adatokkal, hanem gyakorlati alkalmazásokban is megjelentek, például ipari minőségbiztosítási rendszerek fejlesztésében.



Neumann-díj

Az NJSZT hagyományosan évente Neumann-díjjal ismeri el azokat, akik kiemelkedő eredményeket értek el a hazai számítástechnikai kultúra kialakításában és fejlesztésében - az idei évben ketten részesültek ebben az elismerésben.

Dr. Eigner György, egyetemi docens, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának dékánja. Kutatási területei közé tartozik az élettani modellezés, mesterséges intelligencia alkalmazása, valamint az ipari rendszerek és orvosi technológiák fejlesztése. Kiemelten fontos szerepet játszott az informatikai képzés modernizálásában, új specializációk bevezetésével és az oktatási anyagok korszerűsítésével, így igazodva a digitális világ rohamos fejlődéséhez és az ipar elvárásaihoz. Dékáni megbízatása alatt (2022-től) jelentős lépéseket tett a Neumann János Informatikai Kar megújítása és fejlesztése érdekében, e mellett társ-elnökként tevékenykedik a Magyar Rektori Konferencia Informatikai Tudományi Bizottságában, ahol közvetlenül hozzájárul a hazai felsőoktatási informatikai képzések megújításához.
Frissítve: 2024.11.14.

Legfrissebb cikkek