High-tech innovációs központot létrehozásában működik együtt az Óbudai Egyetem a kínai Wuxi High-Tech Zónával

High-tech innovációs központot létrehozásában működik együtt az Óbudai Egyetem a kínai Wuxi High-Tech Zónával

Közös innovációs és üzletfejlesztési programokról szóló megállapodást kötött az Óbudai Egyetem a kínai Wuxi High-Tech Zónával november 4-én. A közös elképzelés a magyar és a kínai kormány - illetve további több tucat ország részvételével megvalósuló - „Új selyemút Program” kezdeményezéshez több ponton is kapcsolódik.

Az együttműködés során az Óbudai Egyetem közreműködésével valósul meg a kínai-magyar Torch Innovációs Központ, melynek révén megerősítik a tudományos parkok együttműködését, emellett az egyetemi beruházásban megvalósuló tudományos parkok mintapéldájául szolgálhatnak az „Egy Övezet, Egy Út” projekt országai számára.



„Együttműködésünk a Wuxi High-Tech Zónával jelentős, hosszútávú tehetségcserére és technológiai transzfer mechanizmus kialakítására ad lehetőséget, mely nagyban hozzájárul majd a kutatás és fejlesztés magasabb szintű végzéséhez, az Óbudai Egyetem számára is” – hangsúlyozta Prof. Dr. Kovács Levente, az egyetem rektora, aki hozzátette: az együttműködés egyik kiemelt célja, hogy kutatásai és fejlesztései, laborok kialakítása révén elősegítse az innovációs kutatási és iparosítási lehetőségeket, emellett fel kívánjuk tárni a Kína-Magyarország Innovációs Központ platform létrehozásának lehetőségeit. - Kiemelt fontossággal bír számunkra mindemellett a nemzetközi hallgatók cserediák programokon keresztül való bevonzásának elősegítése, illetve a hazai tehetségek képzésének erősítése, testreszabott projektek révén – tette hozzá Prof. Dr. Kovács Levente.



Gu Guodong, a Wuxi High-Tech Zóna igazgatóhelyettese és Prof. Dr. Kovács Levente által aláírt szerződés a „Belt and Road” kezdeményezés keretein belül valósult meg, amely Kína és Magyarország közötti technológiai és tehetségcserék létrejöttét segíti elő. A megállapodás alapján a felek létrehoznak egy hosszú távú technológiai együttműködési mechanizmust, mely nagy mértékben segíti az ipar-egyetem-kutatás és a technológiai eredmények javítását. Az egyetemi kutatási és fejlesztési környezet ennek a megvalósulását jelentősen megkönnyíti.

 

Budapest, 2024. november 04.
Frissítve: 2024.11.05.

Legfrissebb cikkek

Közlemény

2024. december 18.|