BorKatedra – Szabadon választható kurzus nappali tagozatos hallgatóknak

„Minden bor társas, és igazi lényét akkor tárja fel, ha közösségben isszák” – írta Hamvas Béla A bor filozófiája című művében. Ennek a gondolatnak a jegyében indítja el 2024 szeptemberétől az Óbudai Egyetem – a Kulturális és Innovációs minisztérium támogatásával – BorKatedra kurzusát. A szabadon választható kétkredites kurzuson elismert szakemberek, nemzetközi borakadémikusok, top sommelier-k, borszakírók oktatnak majd.

A kulturált borfogyasztás elterjesztése érdekében, a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával BorKatedra - Szeminárium a Magyar Borról címmel szabadon választható tárgy indul az ÓE-n az őszi félévben. A kétkredites, heti kétórás tárgy óráira tömbösítetten októberben, szerda esténként kerül sor (órarend megtalálható a Neptunban, tárgykód: EKVBOR1BNF). A kurzust – amely minimum 25 és legfeljebb 50 jelentkezővel indul és évközi jeggyel zárul – csak olyan nappali munkarendű hallgatók vehetik fel, akik rendelkeznek legalább két (mesterszakon legalább egy) lezárt aktív félévvel.

Az Óbudai Egyetem bora, az Óbudissima Balla Géza arad-hegyaljai ménesi szőlőbirtokának egyik legnemesebb sziklabora, a Feketeleányka és a Cabernet Franc háziasításából született



A borismereti és borkulturális kurzus pilot-jelleggel az Óbudai Egyetemen kívül a Semmelweis Egyetemen és a Károli Gáspár Református Egyetemen indul a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával Rókusfalvy Pál nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztos kezdeményezésére. A Nemzeti Bormarketing Stratégiában kiemelt célkitűzés a fiatal generáció hatékony elérése. A Magyar Bormarketing Ügynökség által összeállított, a magyar borkultúrát középpontba állító tantárgy oktatásával a fiatalok olyan tudásanyag birtokába jutnak, amely felöleli a bor termeléséhez, értékesítéséhez, értékeléséhez és fogyasztásához kapcsolódó ismereteket, elősegíti a tudatos, mértékletes, minőségorientált borfogyasztás elsajátítását.

A hallgatók a kurzus során megtanulják, hogy melyek azok a jellemzők és feltételek, amelyek a minőséghez, értékhez kapcsolódnak. Az elméleti tudásanyag mellett a tanulók ismeretszerző borkóstolás keretein belül szerzik meg a kulturált, felelős borfogyasztásról és a bor értékelésének alapjairól szóló ismereteket, emellett széleskörű tudásra tesznek szert többek között Magyarország borvidékeiről, a főbb bortípusokról és ételpárosításokról is.

Frissítve: 2024.09.03.

Legfrissebb cikkek