Speciális tananyagok készülhetnek az Arconic támogatásával Székesfehérváron

Az Arconic Alapítvány az eddigiekhez hasonlóan továbbra is támogatja az egyetem székesfehérvári helyi képzéseit – jelentették be az Alba Regia Műszaki Karon tartott sajtótájékoztatón, január 31-én. A cég évről évre kiáll a műszaki felsőoktatás fejlesztése mellett, tavaly 30.000 amerikai dollárt adományozott, hogy a 2023/2024-es tanévben az új ipari trendek mentén speciális tanfolyami anyagok készülhessenek, illetve az eszközpark is bővüljön.

Az eseményen Varga Zsuzsanna, Arconic-Köfém Mill Products Kft. ügyvezető igazgatója dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke és Nagyné Dr. habil. Hajnal Éva az Alba Regia Műszaki Kar kutatási dékánhelyettese tájékoztatta a megjelenteket.



Dr. Cser-Palkovics András hangsúlyozta, hogy ebben a támogatásban megjelenik a mérnökképzés, illetve a fiatalok esélyhez juttatásának segítő szándéka. Kiemelte, az egyetem finanszírozása biztosított az állami támogatásokon keresztül, illetve megemlítette, hogy az idei városi költségvetés hozzájárul a működtetés és üzemeltetési költségekhez. Hozzátette: az önkormányzat a vállalatok által fizetett helyi adókból tudja ezt megtenni.

Varga Zsuzsanna, az Arconic-Köfém Mill Products Hungary Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy „büszke arra, hogy több mint 5 éve tudnak együttműködni az Óbudai Egyetemmel.” Kiemelte, hogy az eltelt idő alatt több mint 250 ezer dollár támogatást nyújtottak a jövő nemzedékének neveléséhez, oktatásához, akik a jövő vezetőivé is válhatnak majd mérnöki, menedzseri munkájuk révén.

Nagyné Dr. habil. Hajnal Éva, az egyetemek szerepváltozását emelte ki. A mai egyetemeken a tudásmegosztás folyamatában a hallgatás helyét átveszi az aktív részvétel, amely során nemcsak a tárgyi tudást, hanem a mérnöki szemléletet, gondolkodásmódot, a gyakorlati képzéseken keresztül pedig a szükséges kompetenciákat sajátíthatják el az oktatóktól. A dékánhelyettes kiemelte, szoros kapcsolat kiépítésére törekednek az ipari szereplőkkel, hogy a tudást és az eszközparkot folyamatosan naprakészen tartsák a gazdaság szereplőitől érkező inputon keresztül.

Dr. Széll Károly prezentációban ismertette az eddigi fejlesztéseket, a hallgatók kiemelkedő eredményeit (Fanuc olimpiákon, robotika világbajnokságokon és Európa-bajnokságokon elért sikerek). Kiemelte, hogy a 2023. évi támogatás felhasználásával speciális ipari tanfolyamok kidolgozására koncentrálnak, többek között robotprogramozásra, plc (programmable logic controller) programozásra és biztonságtechnikára.
Frissítve: 2024.02.02.

Legfrissebb cikkek