Erős egyetemi képviselet az MTA-ban

A Magyar Tudományos Akadémia VI. Műszaki Tudományok Osztályának több bizottságában tisztújítást tartottak. Az Óbudai Egyetem ismét erős képviseletet nyert a 2023-tól 2026-ig tartó ciklusra.

Az Informatikai Tudományos Bizottság tagjai között tudhatjuk Prof. Dr. Rudas Imrét, az Óbudai Egyetem alapító rektorát, Prof. Dr. Kovács Leventét, az egyetem rektorát, Prof. Dr. Sima Dezsőt, a Neumann János Informatikai Kar alapító főigazgatóját, Dr. habil. Lovas Róbertet a Kiberfizikai Rendszerek Intézet igazgató-helyettesét.

Szintén a Műszaki Tudományos Osztályon belül, az Automatizálási és Számítástechnikai Tudományos Bizottságba ugyanerre az időszakra megbízást kapott Prof. Dr. Haidegger Tamás, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ főigazgatója és Prof. Dr. Galambos Péter, az iRobottechnikai Központ BARK igazgatója.
Frissítve: 2023.10.04.