Indul a Harman Hackathon 2.0!

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata idén ősszel is meghirdette a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt immáron második alkalommal. A középiskolások és egyetemisták csapatainak jelentkezését október 15-ig várják.

A II. „Junior Engineers Camp - HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere, Prof. Dr. Györök György, az Alba Regia Műszaki Kar dékánja és Németh Tibor, a Harman Becker Kft. oktatási menedzsere közös sajtótájékoztatón jelentettek be.

Mészáros Attila a sajtótájékoztatón gratulált Prof. Dr. Györök Györgynek, az Alba Regia Műszaki Kar dékánjának, aki Eötvös József-díjban részesült, valamint Németh Tibornak, a Harman Becker Kft. oktatási menedzserének, aki a cég képviseletében a magyar felsőoktatás napja alkalmából Kármán Tódor-díjat vehetett át. Az alpolgármester megjegyezte, hogy a verseny tavaly elérte életre hívásának célját, hiszen sikerült más településeken élő középiskolások figyelmét felkelteni és bevonzani őket a város műszaki felsőoktatásába. Ehhez kapcsolódóan kiemelte: „Mi sem bizonyítja jobban egy első alkalommal életre hívott verseny sikerét, mint az, hogy többen is a tavalyi Harman Hackhaton verseny középiskolás résztvevőiből többen ma már az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának hallgatói.”

Prof. Dr. Györök György szintén azt emelte ki, hogy az együttműködő felek közös célja felkelteni a középiskolások érdeklődését a természettudományos tárgyak, a műszaki területek iránt. Hangsúlyozta, hogy „az Óbudai Egyetem és a Harman Becker Kft. a mérnökképzés és a mérnöki munka során a feladatmegoldó, gyakorlatorientált szakemberek képzésére helyezi a hangsúlyt. A duális képzés is azért működik olyan kiválóan közöttük, mert ugyanazt az értékrendet vallják és ugyanazok az elvárások a frissen végzett mérnököktől.” Az egyetemi kar vezetője többek között arról is szót ejtett, hogy létrejött az egyetem befektetési tőkealapja, amely a verseny során megszületett legjobb ötleteket és protoípusokat felkarolva akár elviheti a termékek megszületésének fázisáig is.

Németh Tibor, a Harman Becker Kft. oktatási menedzsere a versenyfelhívás részleteit ismertette. Elmondta, hogy két kategóriában, hat 9-13. osztályos és nyolc egyetemista csapat mérheti össze tudását a döntőben. A 24 órás versenyen teljesítendő műszaki kihívással kapcsolatban megjegyezte, hogy idén is különleges lesz, de ezt csak a helyszínen fogják ismertetni. Egy feladat lesz mind a két szekcióban, így kíváncsian várják, hogy milyen megoldások születnek a középiskolások és az egyetemista csapatok körében. A díjak összértéke bruttó 6-8 millió forint között lesz, és ahogyan tavaly, idén is minden döntőbe jutott csapat nyer valamit.



Jelentkezés:

A következő oldalon keresztül lehet jelentkezni: https://www.amk.uni-obuda.hu/index.php/hu/harmanhackathon. A jelentkezés feltétele egy kisfilm elkészítése, amely tartalmazza a csapat bemutatkozását, egy a saját környezetből hozott probléma ismertetését, kitérve a műszaki megoldás igényre vonatkozóan, valamint a megoldásra vonatkozó javaslatot. A probléma megfogalmazása kötetlen, de a felhívásban szerepelnie kell ötletként pár területnek, megnevezve: hulladékgazdálkodás, zaj- és fényszennyezés, oktatás, élhető város, közösségépítés, nyersanyaghiány, körforgásos gazdaság. A jelentkezéshez feltöltött kisfilmek alapján a zsűri dönt (selejtező) arról, hogy mely csapatok kerüljenek a döntőbe, ahol hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérheti össze tudását november 17-én és 18-án.

 
Frissítve: 2023.10.03.

Legfrissebb cikkek