A STEM Iroda Nyári Gyerekegyetemi Tábora Edelényben

Lezárult az Óbudai Egyetem - STEM Irodája, és a Kutatók Éjszakája programsorozat által szervezett - edelényi Nyári Gyerekegyetemi tábor.

A komplex tábor során a diákok játékos formában ismerkedhettek meg a megújuló energiaforrásokkal, majd tudásukat interaktív, egyetemi mini előadásokat hallgatva mélyíthették el. A csoport küldetése zöld szigetmodell alapján egy új, fenntartható és élhető sziget kialakítása volt.
A tábor fő célja, hogy a gyermekek széleskörű ismereteket szerezzenek a fenntarthatóság és a zöld energia területén, és arra ösztönözzük őket, hogy kreatívan alkalmazzák ezt a tudást a Minecraft világában – mondta el Márton Zoltán táborvezető. Büszkék vagyunk rájuk, mivel lelkesen és együttműködve dolgoztak az erőművek kialakításánál és az energiatudatos sziget modellezésénél.

A tábor során a gyerekek önismereti foglalkozásokon is részt vettek, hogy segítségével egyértelmű célokat és motivációt találjanak az oktatás és a személyes fejlődésük terén.
Frissítve: 2023.08.07.