A DEEP Ecosystems éves konferenciája az Óbudai Egyetemen
Befektető egyetemmé tesszük az Óbudai Egyetemet – jelentette be Prof. Dr. Kovács Levente a startup vállalkozások közötti együttműködést segítő nemzetközi szervezet, a DEEP Ecosystems éves konferenciáján. A rektor házigazdaként üdvözölte a 30 országból érkezett szakembereket megemlítve, hogy az Óbudai Egyetem várhatóan ősszel indítja el befektetői tőketársaságát, amelynek révén nagyobb léptékben lesz képes támogatni az egyetemi szférából kinővő vállalkozásokat.
Vezető szerepet kívánunk vinni az egyetemi innovációs ökoszisztéma fejlesztésében is – emelte ki a rektor. A startup-oktatás már ma is a képzés része, és a siker nem marad el – fogalmazott, példaként hozva, hogy az Óbudai Egyetem két hallgatói innovációs csapata is bekerült a 20 legpiacképesebb projekt közé az NKFIH és az Express Innovation Agency Hungaian Startup University Programja keretében.
Prof. Dr. Kovács Levente szerint a legújabb doktori képzésnek, az Innováció és Menedzsment Doktori Iskolának az elindítása is jelzi azt a szemléletváltást, amely az utóbbi időszakan az Óbudai Egyetemet jellemzi. Elsődleges célunk, hogy a legmagasabb szintű képzéssel támogassuk az innováció fejlődését Magyarországon és a környező régióban is – tette hozzá a rektor.
DEEP Ecosystems
A DEEP Startup Ecosystems Európa legjobb startup inkubátorait és akcelerátorait tömöríti, segít befektetőket találni, illetve tapasztalatcserével és a jó gyakorlatok megosztásával támogatja az induló vállalkozásokat. A szervezet július 5-6-ára az innovációban érdekelt cégek és intézmények részvételével szervezte meg éves konferenciáját az Óbudai Egyetemmel közösen. A konferencia előadásai az ökoszisztéma építésének különböző aspektusait mutatták be – hangsúlyozta Thomas Kösters, a DEEP Startup Ecosystems társalapítója és ügyvezetője. Az eseményen a magyarországi startup-ökoszisztémáról beszélve Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár (Kulturális és Innovációs Minisztérium) elmondta, hogy a magyar kormány egyik legfontosabb törekvése, hogy hazánk a globális innovációs indexben a mostani 34. helyről a 25-dikre, míg az európai rangsorban a most elfoglalt 21.-ről a 10. helyre tudjon előre lépni 2030-ra.