Egyetemünk munkatársa kiemelkedő eredményt ért el a Speciális Olimpián

Egyetemünk munkatársa, Matskássy Pál 3 arany és 4 ezüstéremmel járult hozzá a magyar tornászcsapat kitűnő teljesítményéhez a Berlinben tartott Speciális Olimpiai Játékokon, június közepén.

Az SO Hungary Team 10 aranyérmet, 9 ezüstérmet és további értékes helyezést szerzett a világjátékon. Pál (a lenti kép jobb szélén) évek óta kimagasló eredményeket ér el a sportágban.
A megmérettetést megelőzően a Sándor-palotában fogadta a Berlin 2023 Speciális Olimpiai Játékokra utazó magyar delegáció tagjait Novák Katalin köztársasági elnök. Az ünnepélyes eseményen letették olimpiai esküjüket a magyar csapat tagjai. Az eskü szövegét Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász mondta elő két speciális sportolóval.
Munkatársunknak szívből gratulálunk!

Frissítve: 2023.06.27.