Miért az Óbudai Egyetem? – szülői fórum segíti a pályaválasztást

Nagyon fontosnak tartjuk, hogy tárgyszerű, teljes körű információt kaphassanak az érettségi és pályaválasztás előtt álló 9- 10- és 11-dikes diákok és szüleik az Óbudai Egyetem képzéseiről, az itt szerezhető diploma értékéről, a 2024 szeptemberi tanévkezdést érintő megváltozott felvételi eljárásról, pontszámításról és a követelményekről. A témában rendezett fórumra várunk minden érdeklődőt – emelte ki Prof. Dr. Kovács Levente, az egyetem rektora.

Az Óbudai Egyetem egyre nagyobb figyelmet fordít a hozzánk érkező diákokra és szüleikre. A megújulás jegyében kidolgoztuk új, F-tantervünket, mellyel segítjük a diákok könnyebb átállását és a rugalmas átmenetet a közép- és felsőoktatási elvárások között – tette hozzá az egyetem rektora.

A fórumon az egyetem munkatársai az érdeklődők minden olyan kérdésre választ adnak, amelyek alapján a résztvevő szülők gyermekeik részére a legjobb tanácsot adhatják életük egyik legfontosabb döntésénél. A témakörök: hogyan változik a felvételi eljárás? Hogyan segítheti a család a pályaválasztás előtt álló fiatalt? Milyen képzéseket kínál az Óbudai Egyetem? Mekkora értéke van az ÓE diplomának? Milyen nemzetközi tanulmányok folytatására nyílik lehetőség? A fórum ideje alatt az intézmény hét kara külön-külön is bemutatja képzési kínálatát.

Időpont: 2023. április 13. 16-19 óra

Helyszín: Óbudai Egyetem Auditórium Maximum (1034 Budapest, Bécsi út 96/b, fszt.)

Regisztráció: https://forms.office.com/e/7NgEm8EdNY

16.00 – 18:30 Kari tájékoztató, kitelepülések az aulában

17:00-17:15 Miért az Óbudai Egyetem?
Dr. habil Rácz Ervin, az Óbudai Egyetem oktatási rektorhelyettes

17:15-17:35 Egyetem bemutatása (karok, alapszakok)
Beleznay Tamás, beiskolázásért felelős rektori megbízott

17:35-17:55 Merre tovább? Tudom-e támogatni szülőként gyermekem pályaválasztását?
Bérces Anna Flóra, pszichológus

17:55-18:05 Nemzetközi lehetőségek
Veres Erzsébet, Nemzetközi Oktatási Iroda irodavezetője

18:05-18:20 Az ÓE-s diploma értéke
Prof. Dr. Felde Imre, az Óbudai Egyetem ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettese

18:20-18:40 Változások a felvételi eljárásban: mire kell készülni 2024-től?
Dr. Kárász Péter, az Óbudai Egyetem oktatási főigazgatója

Frissítve: 2023.04.14.