Eredményt hirdettek az 50. TDK-n
Az Óbudai Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként szervezte az 50. Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) novemberben. Az esemény ünnepélyes eredményhirdetését Intézményünk Bécsi úti épületében tartották november 25-én. A TDK mérlege: 200 hallgató 160 kiváló dolgozatot nyújtott be.
Az Óbudai Egyetem karain a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódóan 16 tudományos konferenciát tartottunk. A tehetség óriási érték, amelyre büszkék vagyunk, ugyanakkor felelősségi is, amelyre a környezetnek oda kell figyelnie, amit segítenie kell. A hallgató tehetségének kibontakoztatását a minőségi oktatás, a tudományos diákkör (TDK) segíti, ezért kihagyhatatlan része az egyetemi munkának. A tudományos diákkör célja, a kötelező tananyaggal kapcsolatos tudományos ismeretek bővítése, a képzési követelményeket, a tantervi kötelezettséget meghaladó tudás elsajátítása, a hallgatók bevonása a tudományos kutatásba, továbbá a diákköri munka során elért egyéni eredmények szakmai nyilvánosságának és megítélésének biztosítása. A tudományos diákkörökben a hallgatók kutatómunkát folytatnak, amelynek eredményeit pályamunkában összegzik. Az így létrehozott alkotásokat a felsőfokú intézmények TDK konferenciákon mutatják be, melyet Egyetemünkön 50. alkalommal rendeztünk.
A tehetséggondozás kiemelt jelentősége
„Az Óbudai Egyetem mélyen elkötelezett a tehetséggondozás mellett, bizonyítja ezt többek közt Tehetséggondozási és Mentor programja is” – hangsúlyozta köszöntőbeszéde bevezetőjében Prof. Dr. Kovács Levente rektor. Hozzátette: a tehetség óriási érték, melyet fel kell karolni, és segíteni a motivált hallgatókat. Kiemelt céljai közt említette egy tehetséggondozási alap létrehozását, a hallgatók és tanárok ösztönzése érdekében. Utalt arra is, hogy Intézményünk egyetemi szintű együttműködést kötött a Tehetség Menedzsment Alapítvánnyal, a tehetséges hallgatók itthon maradásáért, egyúttal külön gondot fordít a határon túli magyar hallgatókra is. „Gesztorai vagyunk az Erdélyi Műszaki TDK-nak, melynek egykori temesvári hallgatóként alapítója voltam” – tette hozzá.
A rektor a minőségi oktatás, mint meglévő alapfeltétel mellett a mentorok szerepét is hangsúlyozta, akik felkeltik a hallgatókban a tudás iránti vágyat. Az Óbudai Egyetem eredményeivel bizonyította, hogy kiváló mentorokkal rendelkezik, ez is a kulcsa annak, hogy Intézményünk a magyar gyakorlatorientált műszaki képzés fellegvára.
Mint mondta: a tudományos diákköri (TDK) mozgalom a magyar felsőoktatás legátfogóbb tehetséggondozási formája, az önképzés, és az utánpótlás nevelés fontos színtere. Célja hogy elmélyítse a kötelező tananyaggal kapcsolatos tudományos ismereteket, bővítse azokat, kialakítsa a tudományos igényű önképzést. A TDK-k azért is kihagyhatatlan részei az egyetemi munkának, mert segítenek kifejleszteni az alkotókészséget, a hallgatókat bevonják a tudományos kutatásban, és az elért eredmények szakmai nyilvánosságát, megítélését, elősegítik hasznosítását. A mesterek, témavezető tanárok, kutatók körül kialakuló TDK műhelyek ösztönző légkörében születik a legtöbb tehetséges diák első tudományos élménye. Idén az Óbudai Egyetem jubileumi TDK rendezvényén 160 dolgozatot mutatott be 200 hallgató, a legkülönbözőbb témákban. Kreatív feladatokat oldottak meg, innovatív gondolkodásukról adtak tanúbizonyságot.
A siker zálogai
Prof. Dr. Szendrő Péter, az OTDT elnöke kifejtette: az Óbudai Egyetem vezetése szemmel láthatóan komolyan veszi, hogy a tehetséggondozásba érdemes energiát fektetni. Az elnök az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát hungaricumnak nevezte, egyúttal úgy fogalmazott: véleménye szerint a TDK jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy felsőfokú intézményünk egyetemi rangra emelkedjen. A siker nélkülözhetetlen összetevőjének nevezte a kíváncsiságot, a tehetséget, akaratot és a tenni akarást – mely attitűdök mind megvannak a diákkörös hallgatókban. A TDK során a mester és tanítványa összefogásának elsődleges célja nem a tudományos eredmény elérése, hanem az, hogy a közös munka eredményeképp erősödjék a hallgatók tudásvágya, majd megszerzett tudásukat a későbbiekben ők is továbbadják.
„A programnak csak nyertesei vannak”
Dr. Várkonyiné Prof. Dr. Kóczy Annamária tudományos rektorhelyettes köszöntötte az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) pályázat nyerteseit, ifjú kutatóit, a tavalyi év kiemelkedően teljesítő ÚNKP-s hallgatóit és konzulenseiket. Kijelentette: a programnak csak nyertesei vannak. A tanárok és hallgatók együtt végzett munkáját közösen elért sikerként értékelte. Hozzátette: a TDK és az ÚNKP program szoros összefüggésben áll egymással, nem véletlen, hogy az eredményhirdetések egy időpontban vannak. A kettő oda-vissza hat egymásra. Az Egyetemen minden feltétel biztosított ahhoz, hogy az ifjú kutatók részt vehessenek az ilyen- és ehhez hasonló, fejlődésükhöz, tudományos szakmai előrelépésükhöz szükséges pályázatokon, programokon. Az Intézménynek és a hallgatóknak együttes elismerése az eredményhirdetésen kiosztott díjak. Az Óbudai, mint fiatal tudományegyetem egyértelműen bebizonyította, hogy helye van az Új Nemzeti Kiválóság Programban. Ezt alátámasztja, hogy a pályázatok és a kiváló minősítésű ösztöndíjasok száma is folyamatosan emelkedik – tette hozzá a rektorhelyettes. Beszéde végén megkezdett tudományos munkájuk folytatására, a kutatásra, a publikálásra a további pályázásra biztatta az elismert ifjú kutatókat és nyerteseket.
Új területek is megjelentek
Dr. Vámossy Zoltán az Egyetemi Tudományos Diákköri Konferencia elnöke kérdésünkre válaszolva az alábbiakat fogalmazta meg az 50. TDK-ról: Különösen sikeresnek értékelem az őszi TDK konferenciánkat és az Egyetem idei TDK tevékenységét. Pár évvel ezelőtt, amikor tanévenként csak egyetlen TDK-t rendeztünk, alig több hallgató nevezett a rendezvényre, mint most, amikor minden szemeszterben lehetősége van a hallgatóknak megmérettetésre. A 23 tagozat speciális színfoltja volt a középiskolások junior tagozata a Kandó Karon. Új területek is megjelentek idén, ilyen volt az alkalmazott matematikus MSc hallgató matematikatudományi kiemelkedő pályamunkája. Korábbi TDK történelmünkben még sosem fordult elő, hogy két OTDK-t is rendezzen egy évben Egyetemünk, sosem tüntetett ki az OTDT egyszerre három kollégánkat is OTDT Mestertanár Aranyérem kitüntetéssel, és korábban olyanra sem volt példa, hogy az OTDK sikerek mellett, az OTDK prezentációs díj versenyét hallgatónk nyerje meg a Magyar Tudományos Akadémián. A további előrelépés érdekében remélem, hogy minél több oktató kollégánk ismeri fel annak előnyét, hogy olyan TDK pályamunkát konzultáljanak, ahol nem egy-egy hallgatóval külön-külön foglalkoznak, hanem két-három fős csoportok közösen vesznek részt egy kutatási témában, és így egymást is erősítve még értékesebb, sikerrel inkább kecsegtető eredményt érnek el.
A rendezvényen az Óbudai Egyetem Vegyeskara adott ünnepi műsort.
Elismerések
A 2018-2019-es tanévben nyújtott kiemelkedő szintű ÚNKP pályázati teljesítményéért oklevelet vehetett át: Andrásfalvy Kristóf Péter, Czakó Bence Géza, Dankó Bence, Dr. Nagy Dénes Ákos, Haraszti Ferenc, Kiss Tamás, Madarász Nikolett, Nagy Tamás Dániel, Nagyné Elek Renáta, Neurohr Zsolt Barnabás, Radó János, Szabó Dávid, Tegze Anna, Tolnai Pál Tamás és Vajdáné Németh Koni.
A TDK eredményhirdetésen 68 pályamunka szerzői vehettek át díjat eredményük elismeréséül.
Különdíjasok:
Czinder Vendel Bence, Dénes-Fazakas Lehel, Deseatnikov Dániel, Flórián Dániel, Kálmán Lilla, Károlyi Bálint, Kassai Csaba, Krasznai Dávid, Madarász Nikolett, Mészáros Nándor, Oláh Zoltán, Omász Gábor, Pásztor Barnabás, Peszmet Dániel, Szöllősi Bálint, Tóth András, Ujszászi Péter, Urbán Balázs, Viktor Patrik.
Harmadik helyezésben részesült:
Buhajla András, Czeglédy Balázs, Csáki Péter, Csukás Lajos Martin, Herdics Máté, Kaló Áron Zoltán, Kertész Domokos, Kleszky Ákos, Kovács Richárd Csaba, Kőmives Örs Gyula, Mark Laki, Romsics Roberta Márta, Tar András.
Második helyezést értek el:
Bánó Boldizsár, Baranyai Ajtony Mihály, Bendiák István, Bereczki Boglárka, Boguszlávszky György, Cseh Bálint, Donáth Benedek, Gulyás Oldal Laura, Hutton Levente, Kiss Ádám, Kloknicer Tamás, Lieszkofszki Zsolt, Németh Krisztián, Paczolay András, Pelle György Tamás, Péter Zoltán Ramirez, Schramkó Márton István, Szebeni Zsuzsanna Viktória, Tamás Andor László.
Az Óbudai Egyetem 50. TDK konferenciáján első helyezést ért el kiemelkedő teljesítményével:Abdul Kader Leila, Bajnok Kristóf Ábel, Bakonyi Péter, Bartos Gábor Lajos, Berta Máté, Bozorádi János Márk, Éva Kármen Vivien, Feil Liza, Felvári Bálint, Horváth Ádám, Kiss Balázs, Mészáros Alexandra Ágnes, Molnár Attila, Molnár Noémi Barbara, Nagy András István, Pál Veronika, Peller Gábor, Puskás Melánia, Rakonczai Kristóf, Reinwarth Richárd, Sütő Dániel, Szabados Áron, Szabó-Gali Ákos, Szilák Károly, Terpecz Kristóf Bence, Toldi Balázs, Török Dávid Sándor, Varga Zoltán.
Az 50. TDK részletes eredményei az Egyetemi honlap TDK oldalán is megtekinthetők.
Az Óbudai Egyetem 2019/2020. tanévi TDK tevékenységét és konferenciáit az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából támogatja az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt „Hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című pályázat (NTP-HHTDK-19).
Az Óbudai Egyetem
50. Tudományos Diákköri Konferenciájának díjazott pályamunkái
2019. őszi szemeszter
Alba Regia Műszaki Kar
Informatikai és Geoinformatikai szekció
III. díj
Kleszky Ákos: Nagyméretarányú térképezés mérési technológiáinak összehasonlító vizsgálata
Konzulens: Balázsik Valéria, címzetes egyetemi docens
II. díj
Bánó Boldizsár: Kamera kalibráció megoldása asztrofotó alapján
Konzulens: Dr. Jancsó Tamás, egyetemi docens
I. díj
Éva Kármen Vivien: Szelenoidmeghatározás GRAIL Mérések Alapján
Konzulens: Dr. Földváry Lóránt, egyetemi docens
Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar
Közönségdíjas hallgatók
Csukás Lajos Martin
Zeleznyik Laura
Gyártástechnológia szekció
III. díj
Csukás Lajos Martin: Azonos térfogatú meta-anyag próbatestek terhelhetőségének vizsgálata
Konzulensek: Dr. Horváth Richárd, egyetemi docens; Oláh Ferenc, tanszéki mérnök; Dr. Gonda Viktor, egyetemi docens
II. díj
Lieszkofszki Zsolt: Alkatrész gyártási idejének becslése neurális háló segítségével
Konzulens: Dr. Mikó Balázs, egyetemi docens
I. díj
Nagy András István: Korrózióálló duplex acél forgácsolhatósági vizsgálata korszerű PVD bevonatos szerszámmal
Konzulensek: Dr. Horváth Richárd, egyetemi docens; Dr. Fábián Enikő Réka, egyetemi docens
Hegesztéstechnika szekció
III. díj
Mark Laki: A Rapid Weld eljárás költséghatékony konfigurációjának kutatása
Konzulens: Kuti János, tanszéki mérnök
II. díj
Schramkó Márton István: Az ultrahangos hegesztés és a diszlokációk
Konzulens: Dr. Kovács Tünde, egyetemi docens
I. díj
Felvári Bálint: Erősen ötvözött vastaglemez X-varratos hegesztésének kiváltása egyoldali V-varratos kötéssel, alacsony energia bevitelű eljárással
Konzulensek: Gáti József, c. egyetemi docens; Kuti János, tanszéki mérnök
Környezettechnika és technikatörténet szekció
II. díj
Pelle György Tamás: Víztemperálású bioreaktor fejlesztése
Konzulens: Bakosné Dr. Diószegi Mónika, adjunktus
I. díj
Bakonyi Péter: A statika axiómáinak demonstrálása taneszközökön keresztül
Konzulens: Bakosné Dr. Diószegi Mónika, adjunktus
Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar
Junior szekció
III. díj
Kertész Domokos: Beléptetőrendszer Arduinóval
Konzulensek: Dr. Komáromi Annamária, Balassi Gimnázium; Dr. Wührl Tibor, egyetemi docens
II. díj
Cseh Bálint: RGB LED-ek vezérlése Arduino mikrokontrollerrel
Konzulensek: Dr. Komáromi Annamária, Balassi Gimnázium; Dr. Wührl Tibor, egyetemi docens
I. díj
Reinwarth Richárd, Szabados Áron, Terpecz Kristóf Bence: Mindenki számára elérhető okos otthon
Konzulensek: Fazekas Ákos, Puskás Technikum; Dr. Tóth Zoltán, egyetemi docens
Villamosmérnöki alkalmazások I. szekció
Különdíj
Károlyi Bálint: Okos Otthon alkalmazások - Házi Meteorológiai állomás
Konzulens: Dr. Beinschróth József, egyetemi docens
III. díj
Buhajla András: Két vállalat hálózata közötti VPN tunnel tervezése
Konzulens: Dombora Sándor, tanársegéd
II. díj
Tamás Andor László: Vállalati vezeték nélküli hálózat tervezése
Konzulens: Dr. Varga Péter János, adjunktus
I. díj
Török Dávid Sándor: RFID alapú dolgozó azonosítás és jogosultság kezelés
Konzulens: Dr. Beinschróth József, egyetemi docens
Villamosmérnöki alkalmazások II. szekció
Különdíj
Tóth András: Phyllotaktikus szolárfa
Konzulens: Sándor Tamás, adjunktus
II. díj
Hutton Levente: Személyi okmányok digitalizálása optikai karakterfelismerés segítségével
Konzulens: Sándor Tamás, adjunktus
I. díj
Kiss Balázs: Tűzszerész robot
Konzulens: Terpecz Gábor, mérnöktanár
Villamosmérnöki alkalmazások III. szekció
III. díj
Kőmives Örs Gyula: Elosztott nukleáris villamosenergia-termelés lehetőségének vizsgálata Magyarországon, – gazdasági, környezetvédelmi, biztonsági és egészségügyi aspektusok
Konzulens: Dr. Rácz Ervin, egyetemi docens
II. díj
Bendiák István: Aszinkron motorok diagnosztikai módszerei
Konzulens: Peresztegi Sándor, mestertanár
I. díj
Varga Zoltán: Festékérzékenyített napelem cella hőmérséklet-függésének vizsgálata
Konzulens: Dr. Rácz Ervin, egyetemi docens
Villamosmérnöki alkalmazások IV. szekció
Különdíj
Peszmet Dániel: Fényforrások villódzásának jellemzése
Konzulens: Dr. Balázs László, egyetemi docens
II. díj
Donáth Benedek: Elektronikai technológiában alkalmazott negatív fotorezisztek feldolgozásához alkalmas speciális munkahelyi világítótest konstrukciója és megvalósítása.
Konzulens: Nádas József, tanársegéd
I. díj
Rakonczai Kristóf: Kalkulátor növényvilágítási rendszerekhez
Konzulens: Dr. Balázs László, egyetemi docens
Villamosmérnöki alkalmazások V. szekció
Különdíj
Szöllősi Bálint: Fényeloszlásmérő robot
Konzulens: Dr. Balázs László, egyetemi docens
II. díj
Péter Zoltán Ramirez: Félvezető eszközök karakterisztikáit mérő berendezés
Konzulens: Horváth Márk, mérnöktanár
I. díj
Bozorádi János Márk: Méréstechnikai eljárások javítása piezoelektromos energiagyűjtőkhöz
Konzulens: Csikósné Dr. Pap Andrea, egyetemi docens
Keleti Károly Gazdasági Kar
IT szekció
Különdíj
Krasznai Dávid: Optikai hálózatok nyilvántartása
Konzulens: Gombaszögi Ildikó, mestertanár
I. díj
Bajnok Kristóf Ábel: A mikrotranzakciós modell hatása a videojáték-iparra
Konzulens: Gombaszögi Ildikó, mestertanár
Magatartástudomány szekció
Különdíj
Omász Gábor: Szervezeti fejlesztés egy közigazgatási intézményben
Konzulens:Gombaszögi Ildikó, mestertanár
I. díj
Mészáros Alexandra Ágnes: Kulturális különbségekből eredő kommunikációs problémák az angol nyelvű tárgyalások során
Konzulens: Dr. Kelemen-Erdős Anikó, egyetemi docens
Menedzsment szekció
Különdíj
Madarász Nikolett, Pásztor Barnabás: Fenntarthatósági akciók a munkáltatói márkaépítésben
Konzulens: Dr. habil. Fodor Mónika, egyetemi docens
I. díj
Molnár Noémi Barbara: Új munkamódszer bevezetése egy közszolgáltató vállalatnál
Konzulens: Gombaszögi Ildikó, mestertanár
Vállalatgazdaságtan szekció
Különdíj
Viktor Patrik: Gépjárműflotta flottamenedzsment-adminisztráció hatékonyságának javítása
Konzulens: Gombaszögi Ildikó, mestertanár
I. díj
Berta Máté: Gyártásfejlesztés a 8D és FMEA összekapcsolásával
Konzulens: Gombaszögi Ildikó, mestertanár
Neumann János Informatikai Kar
Informatika I. szekció
III. díj
Tar András: Szemmozgással irányított robot-autó
Konzulens: Lovas István, tanársegéd
II. díj
Gulyás Oldal Laura: Tenyér jellemzőinek vizsgálata képfeldolgozási módszerekkel, biometrikus azonosítás támogatására
Konzulens: Kovács András, tanszéki mérnök
I. díj
Szabó-Gali Ákos: Tűzijáték Algoritmus alkalmazása Inverz Hőközlési Probléma megoldására
Konzulensek: Dr. habil. Felde Imre Gábor, egyetemi docens; Dr. habil. Szénási Sándor, egyetemi docens
Informatika II. szekció
Különdíj
Czinder Vendel Bence: 3D tárgykövetés és röppálya számítás RGBD kamera használatával
Konzulens: Lovas István, tanársegéd
III. díj
Kaló Áron Zoltán: Döntéstámogató rendszer integrálása Tesseract OCR környezetbe
Konzulens: Sipos Miklós, tanszéki mérnök
II. díj
Kiss Ádám, Németh Krisztián: Automatikus közúti tábla felismerő/értelmező
Konzulensek: Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens; Lovas István, tanársegéd
I. díj
Toldi Balázs, Peller Gábor: Automatikus közúti tábla felismerő/értelmező Alkalmazás
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
Informatika III. szekció
Különdíj
Flórián Dániel, Deseatnikov Dániel: Beágyazott rendszerek az orgona építészetben
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
III. díj
Csáki Péter, Czeglédy Balázs: Lézeres lehallgató
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
I. díj
Bartos Gábor Lajos: MicroPython-alapú hordozható port scanner eszköz készítése, mikrokontroller segítségével
Konzulens: Sipos Miklós, tanszéki mérnök
I. díj
Szilák Károly: VERSENGÉS HATÁSA EGY DIFFERENCIÁL-INKLÚZIÓ PROBLÉMA ESETÉN
Konzulens: Prof. Dr. Kristály Alexandru, kutatóprofesszor
Informatika IV. szekció
Különdíj
Dénes-Fazakas Lehel: Fizikai aktívitás detekciója gépi tanulás segítségével
Konzulens: Dr. Eigner György, adjunktus
II. díj
Boguszlávszky György, Szebeni Zsuzsanna Viktória: Eszközök hangalapú vezérlése
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
I. díj
Horváth Ádám: Microservice Architektúra bemutatás IoT alkalmazás fejlesztésen keresztül
Konzulens: Vörösné Dr. Bánáti-Baumann Anna, adjunktus
Informatika V. szekció
Különdíj
Oláh Zoltán: A Vulkan és a Boost bemutatása egy 3D engine fejlesztésén keresztül
Konzulens: Szabó-Resch Miklós Zsolt, tanszéki mérnök
I. díj
Sütő Dániel, Puskás Melánia: Intelligens moduláris környezetszabályozás
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
Informatika VI. szekció
III. díj
Herdics Máté: Lézeres lehallgató rendszer
Konzulensek: Lovas István, tanársegéd; Dr. habil. Molnár András, egyetemi docens
I. díj
Molnár Attila: Szállodai foglalások lemondásának előrejelzése gépi tanulási módszerekkel
Konzulens: Kertész Gábor, tanársegéd
Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar
Csomagolástervezés szekció
Különdíj
Ujszászi Péter: Alternatív fogkrém csomagolások
Konzulens: Tiefbrunner Anna Mária, mestertanár
I. díj
Feil Liza: Inhalátor design
Konzulens: Dr. Németh Róbert DLA, egyetemi docens
Környezetvédelem szekció
Különdíj
Urbán Balázs, Kassai Csaba, Mészáros Nándor: Elmosódó guminyomok
Konzulens: Gőgh Zsolt, külsős konzulens
III. díj
Kovács Richárd Csaba: Tanösvény fejlesztése a Kiscelli-Doberdó tanösvény példáján
Konzulens: Dr. Demény Krisztina, egyetemi adjunktus
II. díj
Baranyai Ajtony Mihály: Jelenthetnek megoldást a bioműanyagok napjaink műanyaghulladék problémájára?
Konzulens: Dr. Biczó Imre, egyetemi adjunktus
II. díj
Kloknicer Tamás: Kisvízfolyások ökológiai állapotának értékelése biológiai vizsgálatok alapján
Konzulens: Bodáné Dr. Kendrovics Rita, egyetemi docens
I. díj
Abdul Kader Leila: Kénhidrogén meghatározása különböző gázmátrixokban VUV spektrofotometriával
Konzulens: Prof. Bayoumi Hamuda Hosam, egyetemi docens
Terméktervezés és technológia szekció
Különdíj
Kálmán Lilla: Lakótér átalakítása okos otthonná
Konzulens: Dr. Hottó Éva, egyetemi adjunktus
III. díj
Romsics Roberta Márta: Teljesítményértékelő rendszer validálása az iskolalelkészi munkára
Konzulens: Dr. Gregász Tibor, egyetemi docens
II. díj
Paczolay András, Bereczki Boglárka: Kültéri moduláris lounge szett – egyedi igényekre
Konzulensek: Dr. Kisfaludy Márta DLA habil, egyetemi tanár; Dr. Fodor Lóránt DLA habil, egyetemi docens
I. díj
Pál Veronika: A mérési bizonytalanság összetevőinek azonosítása és meghatározása színtartósági vizsgálatoknál
Konzulensek: Dr. Gregász Tibor, egyetemi docens; Göndör Vera, tanársegéd