Győztest hirdettek a STEM tematikájú versenyen
Lezárult az Agyvihar verseny, amely az Óbudai Egyetem rendezésében valósult meg Székesfehérváron szeptember 28-án. A vetélkedőn a 9. és 10. évfolyamon tanuló diákok mérhették össze tudásukat a STEM (Tudomány + Technológia + Mérnöki tudományok + Matematika) területeken.
A felsőoktatási ágazat oktatásfejlesztési programot valósít meg az EU társfinanszírozásával, hogy több hallgató jelentkezzen matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai képzésekre.
Ezen törekvést támogatja az Óbudai Egyetem által rendezett verseny is, amely a 14-16 éves korosztályt célozta meg, ez által orientálva őket a szakterületeken rejlő lehetőségek felfedezésére.
A döntő fordulót megelőzően 5 csapatot a szakmai zsűri, egyet pedig a közönség választhatott ki a végső megmérettetésre. A döntőbe jutott csapatok tagjainak különböző nehézségi fokozatú STEM feladatokat kellett megoldaniuk a helyszínen biztosított eszközök felhasználásával. A csapatban gondolkodás, az algoritmusok kidolgozása és megvalósítása mind hozzájárultak ahhoz, hogy fejlődjön a résztvevők kreativitása az informatika, a matematika és a fizika területén.
A vetélkedőt Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora nyitotta meg, majd Molnár Tamás, az ifjúsági és civil ügyek tanácsnoka buzdította a tanulókat a kreatív feladatmegoldásra. A bírák, akik több régióból érkeztek a versenyre, felállítottak egy rangsort, amely alapján díjazták a hallgatói munkákat.
Az eredmények az alábbiak szerint alakultak:
1. Bakteriofág csapat, Gymnázium – Gimnázium Fil’akovo Fülek.
Nyereményük: egy 3D-nyomtató, 5 mobiltelefon és 5 darab vásárlási utalvány.
2. Prof1 csapat, Lánczos Kornél Gimnázium.
Nyereményük: 5 mobiltelefon és 5 darab vásárlási utalvány.
3. Ez nehéz kérdés csapat, Székesfehérvári SZC Széchenyi István
Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola.
Nyereményük: 5 mobiltelefon és 5 darab vásárlási utalvány.
A helyezést el nem érő csapatok versenyzői és felkészítő mentor tanáraik vásárlási utalványban részesültek.
Gratulálunk minden versenyzőnek és mentornak!
A versenyt az EFOP-3.4.4.-16-2017-00019
„Az Óbudai Egyetem STEM stratégiai fejlesztései”
elnevezésű projekt részeként rendezték meg.