Gazdaságinformatikus

A KÉPZÉSRŐL

A képzés célja gazdaságinformatikusok képzése, akik képesek a komplex üzleti folyamatokat megérteni, problémákat feltárni és megoldási alternatívákat kidolgozni. Alkalmasak az értékteremtő folyamatokat támogató informatikai rendszerekkel szemben támasztott igények felismerésére, fejlesztésre és a kész alkalmazások menedzselésére, valamint kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására.
A végzett hallgatók felkészültek tanulmányaik doktori iskolában történő folytatására.

KINEK AJÁNLJUK?

Azoknak ajánljuk, akiket érdekelnek a vállalkozások működtetésének informatikai megoldásai, érteni akarják a gazdasági folyamatokat és kihívást látnak azok hatékonyságának javításában az informatikai rendszerek segítségével.

KÉPZÉSI TERÜLET

informatika

ELHELYEZKEDÉSI LEHETŐSÉGEK

A gazdaságinformatikus képzésen végzett hallgatók igen keresettek a munkaerőpiacon. Bármilyen méretű vállalkozásban képesek az informatikai rendszerek kialakítására, hatékony működtetésére. Főbb területek: IT fejlesztés, üzemeltetés, bank, biztosítás, pénzügy, logisztika, értékesítés.

FŐBB TANTÁRGYAK

Adatbázis és Big Data technológiák, bevezetés a blokklánc programozásba, bevezetés a kiberbiztonságba, elszámolási rendszerek, felhő alapú IoT és Big Data platformok, pénzügyi technológiák, többváltozós statisztikai módszerek, üzleti és informatikai stratégia, üzleti folyamatmenedzsment szimulációkkal, üzleti gazdaságtan, üzleti intelligencia rendszerek, vállalatfinanszírozás és pénzügyi szolgáltatások, vezetői döntéstámogató rendszerek, vezetői számvitel és kontrolling

SPECIALIZÁCIÓK

Pénzügyi technológiák

KÉPZÉSI SZINT

  • Mesterképzés (magister, master; rövidítve: MSc)

KÉPZÉS HELYSZÍNE

  • Budapest

KAR MEGNEVEZÉSE

  • Neumann János Informatikai Kar

KÉPZÉS NYELVE

  • Angol

MUNKAREND

  • Levelező
  • Nappali

FINANSZÍROZÁSI FORMA

  • Állami ösztöndíjas
  • Önköltséges

KÉPZÉSI IDŐ

4 félév

DUÁLIS/KOOPERATÍV KÉPZÉS LEHETŐSÉGE

Nincs

KÉRDÉSED VAN A SZAKKAL KAPCSOLATBAN?

Prof. Dr. Lazányi Kornélia
lazanyi.kornelia@nik.uni-obuda.hu
Frissítve: 2025.01.21.