Események betöltése

Feltételek

díjmentes

Mesterséges Intelligencia: Robotikától a filozófiáig - Minikonferencia
A jövő intelligens robotjai avagy az emberi evolúciós fejlődés mesterséges intelligencia alapokon

A jövő intelligens robotjai a mesterséges intelligencia (MI) és az emberi evolúciós fejlődés kereszteződéséből fognak születni. Az MI az emberi gondolkodás és a számítógépes programozás összefonódása, amely lehetővé teszi, hogy a számítógépek intelligens döntéseket hozzanak. Filozófiailag ugyanakkor elemezendő, hogy az „intelligens” szó jelentése miképpen módosul az MI fejlemények fényében. Az ipari forradalmak sorában az ipar 4.0-át követően megkezdődött az ipar 4.5 fogalmi körének definiálása és értelmezése (Molnár-Wührl, 2022), amely egy, a felsőoktatási intézmények harmadik missziós küldetését is figyelembe vevő, komplex, interaktív és innovatív fejlesztési törekvéseket jelent a jelen és jövő számára. E fejlődési ívben jelenik meg a mesterséges intelligencia alapú korszerű megoldások lehetősége is.

Kétnyelvű (angol és magyar), blended (online és jelenléti) konferencia.

A helyszínt és az online előadói kapcsolatot az Óbudai Egyetem biztosítja.

Az előadások elektronikus formában absztrakt- és tanulmánykötetben publikálásra kerülnek.

Frissítve: 2023. 11. 16.