Események betöltése

F09 és terem előtti rész

Feltételek

díjmentes

Az Óbudai Egyetemen működő Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK) november 18-án pénteken, Innovációs Napot tart. Az esemény célja, hogy betekintést nyújtson az intézményben aktív kutatócsoportok izgalmas munkájába, bemutassa magukat a kutatókat, az eddig elért kimagasló eredményeiket. Az Innovációs Nap ugyanakkor szeretné a hallgatók körében népszerűsíteni a kutatói pályát, arra motiválni őket, hogy merjenek innovátorok lenni. Éppen ezért a rendezvény idei mottója:

Légy Te is kutató!

Program:
10:00 – 10:10 Megnyitó: prof. Dr. Kovács Levente, Rektor és Dr. Haidegger Tamás, EKIK főigazgató
10:05 – 12:00 Pódiumbeszélgetés formájában bemutatkoznak az EKIK kutatóközpontok - mi a tevékenységük, milyen kutatások zajlanak, milyen innovációk vannak, milyen projektbe tudnak bekapcsolódni az érdeklődő hallgatók. Moderátor: Bazsó Gábor Karotta – Totalcar
12:00 – 13:00 EBÉD
13:00 – 14:00 Startup-előadások
o Ötlettől a startupig az Óbudai Egyetemen
o Ötletgenerálás, a piacra legjobban illeszkedő termékek kiválasztása
14:00 – 15:00 Bazsó Gábor Karotta hallgatói találkozó

Az Aulában folyamatos kiállítás tekinthető meg a már futó innovációs projektekről. Az eszközöket ki is lehet próbálni!

Kiállítók:
· HoloLens2 - vezeték nélküli önálló holografikus eszköz
· PlatypOUs – differenciálhajtású mobil platform
· FilaMass és 3D nyomtató
· OUbot tengeralattjáró
· Virtuális valóság – digitalizált patológiai minták vizsgálata
· Kutatói Keretrendszer
· Cruzr – humanoid kiszolgáló robot

Részletek: https://uni-obuda.hu/wp-content/uploads/2022/11/InnoNap_Plaki_Nov18.pdf

Frissítve: 2022. 11. 17.