18. Nemzetközi Hét a KGK-n

A XXI. század új kihívásai címmel rendezték meg a 18. Nemzetközi Hetet a Keleti Károly Gazdasági Karon április 24-28. között. Az eseményre 11 országból érkeztek a résztvevők.

Tizenöt kiváló kolléga, régi barátok és „újoncok”, osztották meg a KGK diákjaival tudásukat tizenegy országból: Albániából Elona Shehu és Erjola Barbullushi, az Egyesült Arab Emirátusból Hima Parameswaran, Finnországból Marko Laitila, Franciaországból Pascal Ricordel, Hollandiából Jacques Bazen, Kazahsztánból Nurszultán Asirimbetov, Lengyelországból Paulina Filip és Mariola Grzebyk, Németországból Urs Pietschmann és Rainer Stollhoff, Szerbiából Aleksandra Fedajev, Marija Panic és Milica Velickovic, Szlovéniából pedig Zlatko Nedelko.

68 diák jelentkezett az eseményre, 26 Erasmusos, 11 gépész, 10 műszaki menedzser, 6 gazdaságinformatikus, 6 mechatronikai mérnök, 5 gazdálkodási és menedzsment, 3 kereskedelem és marketing és 1 környezetvédelmi mérnök.

A vendégkollégák beültek egymás óráira, új szakmai kapcsolatok jöttek létre, a meglévők erősödtek. Az oktatás mellett kutatói kerekasztal és Borbás László vezetésével kulturális program színesítette a nemzetközi hetet.

A hallgatók igen változatos témákkal találkozhattak, a vendégkollégák saját kutatási-oktatási területeinek megfelelően:    Corporate Planning and Management; Introduction to Game Theory; Digital transformation and Industry 4.0 – Organizational viewpoint; Globalization and Deglobalization; ctivity Based Management and Activity Based Costing; Comparative analysis of selected companies using the ratio analysis and Promethee method; Employee performance; How to improve your skills in project management? From thinking to training; Investing in Options Strategies; Organizational behavior – Challenges and Opportunities; Risk management techniques; Business club; The role of the financial system and its contemporary requirements; Planning as a function of management - challenges and expectations; Participating in an Exhibition abroad.
Frissítve: 2023.05.09.