Középpontban STEM oktatás

Az Óbudai Egyetem több területen is tevékeny részese a hazai STEM oktatás terjesztésének és fejlesztésének. Ennek megfelelően több olyan hazai és nemzetközi projektben is részt vesz az intézmény, amelyek a STEM oktatás különböző aspektusait tárják fel. A Cistem2 elnevezésű projekt záró rendezvényére várták az érdeklődőket a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon április 14-én.

A rendezvényen Dr. habil. Molnár György, a kar dékánja köszöntötte a résztvevőket.

Márton Zoltán, a STEM Iroda projektkoordinátora volt a rendezvény egyik szakértő előadója

A Leuveni katolikus Egyetem  (KU Leuven) által vezetett, az Óbudai Egyetem részvételével megvalósuló Cistem2 projekt célja középiskolai tanárok (képzésben részt vevők is) felkészítése coach alapú integrált STEM oktatásra, olyan online és vegyes (blended) képzési profilt és tananyagon  fejlesztve, amelyben a különböző tudományterületű tanárok interdiszciplináris módon működnek együtt, hogy inspiráló, integrált STEM oktatási tananyagokat hozzanak létre tanulóik számára, amelyeket egymás között megosztanak.

Frissítve: 2023.04.19.