PLC szakmérnök képzés indul az Óbudai Egyetemen

A PLC (Programmable Logic Controller) szakmérnökök a termelés összes szintjén biztosítják a gyártósorok üzembiztosságát. Feladatuk a karbantartás, a fejlesztés, a beruházás és a tervezés területén is elengedhetetlen. Ezekre a kihívásokra válaszul, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara 2 féléves, levelező képzési rendszerű, a hazai felsőoktatásban akkreditált PLC szakmérnök képzést indít.

A képzés célja olyan szakmérnökök képzése, akik gépbiztonság-technikát, loT-t, ipar 4.0 megoldásokat, az automatizálást, a hidraulikus és pneumatikus rendszerek felépítését, vezérlési eszközöket és feladatokat, valamint az iparban használt gépvezérlők, PLC-k és HMI-k (Humán Machine Interface) programozását, működését és ezek rendszerbe integrálását magas szinten ismerik és alkalmazzák, így piacképes tudással el tudnak majd helyezkedni a hazai és nemzetközi termelő vállalatoknál.
Frissítve: 2022.08.17.