Elektronikai és Kommunikációs Rendszerek Intézet (EKRI)

ELÉRHETŐSÉG

CÍM

1084 Budapest, Tavaszmező utca 15-17.

Honlap

+36-1 666-5131

Az Elektronikai Kommunkációs Rendszerek intézet oktatási és kutatási portfóliója a villamosmérnöki szakterület hagyományosan gyengeáramúnak nevezett területére fókuszál. Kiterjed a beágyazott vezérlők, az automatizált gyártórendszerek, a számítógépes folyamatautomatizálás, a felügyeleti informatika és elektronikus vagyonvédelem, az elektronikai orvostechnikai műszerek és tesztelés, a szenzortechnika, a világítástechnika, a mikrohullámú, mobil és optikai hálózatok, az infokommunikációs hálózatok, valamint a médiatechnológia szakterületekre.   Az oktatás során a hangsúly a gyakorlati képzésen van, ami az ipari partnerekkel való szoros együttműködésre támaszkodik. Az oktatók széles körű ismeretekkel rendelkeznek a kutatás és fejlesztés területén, erre alapozva a hallgatóknak van lehetősége már az oktatás során bekapcsolódni szakmai projektekbe.   Az Intézet vezetője: Dr. Beinschróth József, egyetemi docens, intézetigazgató Az Intézet tanszékei:
Frissítve: 2024.05.28.