A gyakorlati tevékenységük tapasztalataira építve a képzés során a pedagógusok felkészülnek a pedagógus munkakörök, illetve az intézményekhez kapcsolódó speciális feladatok ellátására; ismereteket szereznek az oktatás-nevelés tartalmi szabályozásának új követelményeiről, azok alkalmazási lehetőségeiről a szaktárgyi oktatásban és nevelésben, az intézmények eredményes irányítására, működésére vonatkozóan, az egyéni sajátosságokat figyelembe vevő személyiségformálás elméletére, módszereire; jártasságot szereznek a konfliktuskezelés, stresszkezelés területén; alkalmasak a vizsgák tervezési és szervezési feladatok ellátására.
A 2006. előtti képzési rendszerben szerzett főiskolai szintű tanári szakképzettségűek számára, és a 2006. előtt szerzett egyetemi szintű tanári oklevéllel, illetve 2006. utáni képzési rendszerben tanári mesterképzési szakon szerzett oklevéllel (bármely szakképzettséggel) rendelkező számára.
pedagógusképzés
ELHELYEZKEDÉSI LEHETŐSÉGEK
Vizsgaelnöki feladatok ellátásár ellátó munkakörökben köznevelés, közoktatás intézményeiben.
A közigazgatási vezetési ismeretek, államháztartási ismeretek; az integráció és szegregáció kérdései; a pedagógus a nevelési oktatási szervezetében; sajátos pedagógiai, pszichológiai ismereteket, és módszereket igénylő személyek, illetve csoportok nevelése, oktatása; vizsgaelnöki feladatokra felkészítés