Fókuszban a digitális oktatás és az ipari együttműködések – kínai delegáció látogatása az ÓE-n
A Kínai Oktatási Minisztérium Nemzeti Oktatási Technológiai Központjának (NCET) magas szintű delegációja tett látogatást egyetemünkön, hogy a felek áttekintsék a jövőbeli partnerségi lehetőségeket. A találkozó elsődleges célja a digitális oktatás és a mesterséges intelligencia oktatási alkalmazásainak kölcsönös megismerése, valamint a lehetséges együttműködési platformok feltérképezése volt, másrészt az Óbudai Egyetem sikeres ipari és vállalati együttműködési, valamint szellemitulajdon-kezelési (IP) modelljének tanulmányozására irányult.
A megbeszélések fókuszában az egyetem-vállalat kapcsolatok működése állt, különös tekintettel a tehetséges hallgatók bevonzására és a közös kutatás-fejlesztési (K+F) projektekre. A kínai fél kiemelt érdeklődést mutatott az Óbudai Egyetem IP-kezelési gyakorlata iránt, ahol a projektek során a közös tulajdonjog (joint ownership), a közös értékesítés és az ipari alkalmazás dominál. Az egészségügyi kutatások terén - mint például a diabétesz és az onkológia - szintén komoly kapcsolódási pontok mutatkoznak, amelyeket első lépésben professzori szintű kapcsolatépítéssel, a későbbiekben pedig egy hivatalos szándéknyilatkozat (MoU) aláírásával kívánnak formalizálni.
A delegáció tagjai látogatást tettek az egyetem Bejczy Antal iRobottechnikai Központjában is
Az oktatási és digitális szférát tekintve a kínai fél bemutatta a „Smart Education of China” platformot, amely az alapfokú oktatástól a felsőoktatásig fedi le a rendszereket, beleértve a digitális múzeumok fejlesztését is. A jövőbeli kooperáció így kiterjedhet a tartalom- és tudásmegosztásra, közös laborprogramok indítására, valamint a hallgatói és oktatói cserékre. A felek a mérnöki képzések és a robotika mellett olyan távlati, nemzetközi programokban is látnak lehetőséget, amelyekbe akár afrikai partnereket is bevonhatnak.