RKK-s hallgatónk Környezet Védelméért díjat nyert kisfilméért

A fenntartható jövő formálásában kiemelkedő szerepet játszó cégeket és személyeket ismerte el a Környezetvédelmi Gyártók és Szolgáltatók Szövetsége (KSZGYSZ) a 24. Országos Környezetvédelmi Találkozó és Díjátadó Gáláján, melyet a közelmúltban rendeztek. Az eseményen átadták a 2024. évi Környezet Védelméért díjakat is. A Környezet Védelméért díj elismerés Ifjúsági kategóriában Tóth Csongor Márton, egyetemünk Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karának hallgatója részesült.

A KSZGYSZ 24 éve, évente elismeri a legkiemelkedőbb környezetvédelmi kezdeményezéseket, hogy fókuszba kerüljenek a fenntartható fejlődés legjobb gyakorlatai, inspirálva az ipar, a tudomány és az oktatás szereplőit. A díj egyfajta iránymutató is a jövő zöld gazdaságának formálásában.



A szakmai zsűri évről évre olyan kiemelkedő környezetvédelmi tevékenységeket díjaz, amelyeket a társadalom, a környezet terhelésének csökkentése, a környezetszennyezések megszüntetése, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdasági modell érvényesítése érdekében végeznek. Rekordszámú pályázat érkezett a díjra, amely azt is jelenti, hogy egyre több innováció, szakmai siker és tehetség kér helyet a zöld gazdaságban, a szakmai közéletben.



A Környezet Védelméért díjat Ifjúsági kategóriában Tóth Csongor Márton, az RKK hallgatója, a fémek újra hasznosítását, az ipari dekarbonizációt célzó innovatív technológia kidolgozásáért és oktatási tevékenysége elismeréseként vette át.



A film itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=Ubwl-874-vk

A KSZGYSZ új alumni programot indít, a Jövő zöld szakembere címmel, amely pálya- és életút-követéssel, szakmai fejlődést elősegítő lehetőségek biztosításával kíván hozzájárulni a fiatalok, különös tekintettel a Környezet Védelméért díj ifjúsági kategóriája díjazottjainak további sikeres pályafutásához, a zöld gazdaság megvalósításához.



Az idei rendezvény tematikája a textil hulladék újra használata és újra hasznosítása köré épült, amelynek aktualitását az adja, hogy 2025. január 1-től az Európai Unióban már kötelező a textilhulladék elkülönített gyűjtése. Ehhez kapcsolódva a gála színfoltját az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar és a Lindström Kft. közös bemutatója adta, amely textil újrahasznosítás innovatív lehetőségeire hívta fel a figyelmet. A gála előkészítése során a szervezők részéről az öltözet meghatározásánál szempont volt a résztvevők bátorítása, hogy korábbi alkalmi viseleteiket hordják az eseményen, ezzel is demonstrálva a fenntartható divat jelentőségét.
Frissítve: 2025.05.22.

Legfrissebb cikkek