Új lehetőségek a közösségi és szakmai fejlődés szolgálatában
A Bolyai János Szakkollégium új alkotói, közösségi és oktatási teret avatott az Óbudai Egyetem támogatásával. A felújított épületrészben művészeti alkotómunka, vitakörök, tréningek és szaknyelvi képzések is helyet kapnak. A tér használatát a Temesvári Diák Mozgalom és a Bartók Béla Líceum is támogatja saját programjaival. A kezdeményezés célja, hogy inspiráló környezetet teremtsen a hallgatói közösség fejlődéséhez.

Az Óbudai Egyetem támogatásával megvalósult fejlesztés keretében új, korszerű alkotói, közösségi és oktatási térrel gazdagodott a Bolyai János Szakkollégium. Az infrastruktúra-fejlesztési pályázatnak köszönhetően felújításra került az intézmény egyik épületrésze, amely mostantól számos szakmai és közösségi programnak ad otthont.

A berendezés a szakkollégiumi közösség igényeit figyelembe véve, elsősorban a művészetis bentlakóknak kívánt teret adni. A május 8-án megrendezett hallgatói kiállításra kilenc művészeti szakos diák készítette itt alkotásait, de a tér funkciója messze túlmutat az egyéni művészi munkán: ezen felül közösségépítő jelleggel eseteként további programokat szerveznek közösségépítés céljából, külsős érdeklődők számára is. Az érdeklődő diákokat szívesen látják, részletekért érdemes követni a Bolyai Szakkollégium weboldalát és Facebook-felületét.

A multifunkcionális helyiségben rendszeresen szerveznek majd vitaköröket, személyiségfejlesztő tréningeket, valamint magyar és román szaknyelvi képzéseket is. A szakkollégium fontos célja, hogy a tudományos, művészeti és nyelvi kompetenciák fejlesztésén túl egy olyan közösségi teret biztosítson, ahol a hallgatók inspiráló környezetben valósíthatják meg ötleteiket, projektjeiket.

Különösen értékes, hogy a pályázati konzorciumban résztvevő partnerek – a Temesvári Magyar Diákszervezet (TMD) és a Bartók Béla Líceum – szintén használhatják az új teret saját programjaikhoz. Ez a határon átnyúló együttműködés nemcsak szakmai kapcsolatokat épít, hanem a közös kulturális örökség ápolását is szolgálja.

„Meggyőződésünk, hogy az alkotói tér kialakításával intézményünk nemcsak a jelen hallgatói számára kínál új lehetőségeket, hanem hosszú távon is hozzájárul a Bolyai János Szakkollégium vonzerejének növeléséhez, a jövő értelmiségi generációinak megszólításához.” – nyilatkozta Andrássy Noémi a Bólyai János Szakkollégium ügyvezető igazgatója.
