A jövő energiájában rejlő lehetőségek - Tavaszi piknik az ÓE-n

A jövő energiaellátásáról, illetve a benne rejlő karrierlehetőségekről szóló előadásokat hallgathattak meg az Óbudai Egyetem villamosmérnök hallgatói az E.ON Tavaszi Pikniken május hetedikén. Az E.ON Hungária Zrt. által indított roadshow-t a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon rendezték meg. A hallgatók több különböző közéleti előadáson, illetve sokszínű kerekasztal-beszélgetéseken vehettek részt. A nap végén az Ivan & The Parazol együttes adott koncertet.

Az Óbudai Egyetemen idén először tartották meg az E.ON Tavaszi Pikniket, melynek célközönsége elsősorban a villamosmérnök hallgatók voltak. Az pikniken az ÓE-s hallgatók több különböző közéleti és energiagazdasági témakörökkel foglalkozó előadáson, illetve sokszínű kerekasztal-beszélgetéseken vehettek részt, melyek témái a jövő városának energiaellátásáról, az energiaszektor jövőjéről és az ezekben rejlő karrierlehetőségekről szóltak.  A beszélgetéseket Azurák Csaba televíziós műsorvezető moderálta. A piknik programjai közt az érdeklődők szórakozhattak egy jót Rekop György stand-up humorista előadásán, majd az Ivan & The Parazol nevű rockegyüttes adott akusztikus koncertet. Akik kevésbé vonzódtak a rockerélethez, ők se csalódhattak, elvégre az E.ON számos DJ-el is készült, akik zenéjükkel kellően felpörgették a jelenlévőket jó bulihangulattal zárva a rendezvényt.
Frissítve: 2024.05.14.