Holland kutató lett az ÓE Honorary Professora

Werner Brouwer, a holland Rotterdami Erasmus Egyetem professzorának honorary professor kitüntető címet adományozott az Óbudai Egyetem szenátusa. Az erről szóló oklevelet Prof. Dr. Kovács Levente rektor május 8-án adta át Brouwer, professzornak, aki évek óta komoly tudományos kapcsolatot ápol intézményünkkel, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ (EKIK) Tudományos Tanácsadó Testületének tagja.

Werner Brouwer professzor kutatásainak középpontjában az egészségügyben végzett jóléti gazdasági értékelések módszertana áll. Munkája olyan témákat érintett, mint az optimális döntési szabályok, az egészségügyi gazdasági értékelések normatív alapjai, az informális ellátás és a termelékenységi költségek mérése és értékelése, a méltányossági szempontok beépítése a gazdasági értékelésekbe, valamint az egészségnyereségek monetáris értéke. Emellett a gazdasági értékelés és az egészségpolitika, a viselkedési közgazdaságtan és a közegészségügy közgazdaságtana közötti kapcsolatról is végzett munkát.

Frissítve: 2024.05.08.