SAMI 2024 - Szimpózium a gépi intelligenciáról

Nagy érdeklődés mellett tartották meg az alkalmazott gépi intelligenciáról és informatikáról szóló tudományos szimpóziumot, az IEEE 22nd World Symposium on Applied Machine Intelligence and Informatics (SAMI 2024) tudományos rendezvényt a Kassai Műszaki Egyetem (TUKE) és az Óbudai Egyetem (ÓE) közös szervezésében január 25-27. között, a szlovákiai Stará Lesnán.

A két egyetem között hosszú ideje fennálló szoros együttműködés egyik platformja a 2003-ban indított SAMI konferenciasorozat, amely időközben nemzetközi megjelenési formát öltött, s élvezi az IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, inc.) támogatását.

A megnyitó ünnepségen a rendezvény alapítója, Prof. Dr. Rudas Imre adott betekintést az elmúlt évek „SAMI életébe”, majd a konferencia elnöke, Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora online bejelentkezéssel köszöntötte a résztvevőket. A Kassai Műszaki Egyetem vezetőségét Prof. Dr. Ján Pitel’ rektorhelyettes képviselte, aki elismeréssel beszélt a rendezvény tudományos életben betöltött fontos szerepéről, majd Dr. Drexler Dániel András, az IEEE Hungary Section nevében adott tájékoztatást a publikációs adatokról. Összesen húsz országból, 88 elfogadott cikkel és 112 résztvevővel zajlott a konferencia három napon keresztül. A plenáris előadások mindig nagy érdeklődésre tartanak számot, idén Prof. Dr. Antonio Visioli ’Closed-Loop Control of Total Intravenous Anesthesia’; Prof. Dr. Zrubka Zsombor ’Economic and Societal Benefits of Advanced Digital Technologies in Medicine’ és Dr. Drexler Dániel András ’Personalizing Chemotherapy based on Mathematical Modeling’ című plenáris előadásait hallgathatták meg a résztvevők.

Az esti fogadáson részt vett a Kassai Műszaki Egyetem Informatikai karának dékánja, Prof. Dr. Liberios Vokorokos, aki hosszú évek óta szoros és aktív kapcsolatot ápol az Óbudai Egyetemmel.

A banketten a Kassai Műszaki Egyetem rektora, Prof. Dr. Peter Mésároš mondott köszöntőt, majd itt került sor a Budapesti Műszaki Főiskola és a Magyar Fuzzy Társaság által alapított Bejczy Antal Fiatal Kutatói Díj átadására, amelyet idén Érsok Máté (ÓE) és Dávid Val’ko (TUKE) vehetett át.

A lektorált cikkek magas publikációs értékkel bírnak, amelyet az IEEE Xplore adatbázis biztosít.

Bővebb információ a konferencia oldalán található.

Frissítve: 2024.02.01.