Az XR szövetség tagja lett az Óbudai Egyetem

A kiterjesztett valóság technológiák fejlesztésére és a munka összehangolására egyetemek, cégek, nagyvállalatok részvételével megalakult az XR (Extended Reality) Koalíció a 14. balatonfüredi Infotér Konferencia 0. napján, október 17-n. Az Óbudai Egyetemet Prof. Dr. Felde Imre ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettes képviselte.

A Védelmi Innovációs Kutatóintézet irányításával 18 taggal megalakult XR szövetség egyetemeket – köztük az Óbudai Egyetemet –, nagyvállalatokat és kis- és közepes vállalkozásokat hívott soraiba – a tervek szerint a jövőben külföldi cégek és intézmények számára is biztosítják a csatlakozási lehetőséget – tájékoztatott Prof. Dr. Felde Imre. A koalíció összeköti a szakértőket, az ipari szereplőket és a kormányzatot, így segítve a technológia gazdasági hasznosulását, például a kutatás-fejlesztés, az oktatás, a kereskedelem, vagy az egészségügy területén. Az Extended Reality (XR) technológiák révén lehetővé válik a valós és a virtuális világ közötti aktív kölcsönhatás, alkalmazásukkal a még nehezen kezelhető feladatokra új megoldások születhetnek – tette hozzá a rektorhelyettes. Mint elhangzott, az XR technológia a következő három évben várhatóan rohamos fejlődést tud majd felmutatni, melyből hazánknak is ki kell vennie a részét.
Frissítve: 2023.10.19.