Kazah vendégek az ÓE-n

Asztana vezető egyeteméről, a L.N. Gumilyov Eurázsiai Nemzeti Egyetemről (ENU) érkeztek vendégek az Óbudai Egyetemre. Baglan Togizbajevát, a Közlekedés, Közlekedési eszközök és technológiák" tanszék vezetőjét, valamint Aliya Zabieva docenst Prof. Dr. Kovács Levente fogadta.

A látogatás során egyetértési nyilatkozatot írtak alá, amely az egyetemek közötti nemzetközi együttműködés kérdéseit tükrözi -- tájékoztatott Prof. Dr. Kovács Levente, aki elmondta, hogy a közép-ázsiai térség kiemelt területe az Óbudai Egyetem nemzetköziesítési stratégiájának. Idén áprilisban az Óbudai Egyetem küldöttsége, amelyet Kovács Levente rektor, Molnár András vezető rektorhelyettes, Györök György, az Alba Regia Műszaki Kar dékánja, Monika Pogatsnik, az Alba Regia Műszaki Kar dékánhelyettese és a közép-ázsiai régió koordinátora képviselt, az Eurázsiai Nemzeti Egyetemre látogatott, hogy együttműködést alakítsanak ki a tudományos mobilitás, az oktatók vonzása és a doktoranduszok kutatási gyakorlatai terén.
Az Eurázsiai Nemzeti Egyetem aktívan együttműködik magyar kollégáival a tudomány és az oktatás területén.
Frissítve: 2023.06.02.