Erősödő horvát kapcsolatok

A horvátországi Varasdról érkezett University North delegációjával folytatott megbeszélést Prof. Dr. Kovács Levente rektor. A két egyetem között számos területen nyílik együttműködési lehetőség.

Prof. Dr. Kovács Levente rektor horvátországi látogatása során invitálta Magyarországra Prof. Dr. Marin Milkovićot, a University North (Északi Egyetem) rektorát. Mindketten egyetértettek abban, hogy fontos feladata van a horvát-magyar jó kapcsolat fenntartásában a felsőoktatási intézményeknek. A 2023 szeptemberében megrendezésre kerülő IEEE SISY konferenciát az Óbudai Egyetem Pulában szervezi a University North és a Jurij Dobrila Pulai Egyetemmel. A két egyetem közötti együttműködést továbbá közös doktori témavezetés, mobilitási programok és kettős diploma programok tekintetében tervezik.
Frissítve: 2023.03.24.