Neumann 120 és MRK bizottságok-ülése az ÓE-n

A Magyar Rektori Konferencia (MRK) Informatikai Tudományok Bizottsága (ITB) és Műszaki Tudományok Bizottsága (MTB) közös ülésének az Óbudai Egyetem ad otthon 2023. január 18-án. Az esemény egyúttal a Neumann 120 programsorozat ünnepélyes nyitórendezvénye is.

Részletes program itt található.

Neumann-év
Neumann János születésének 120. évfordulója tiszteletére a Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) 2023-ban programsorozattal adózik a világhírű, magyar származású tudós előtt. A Neumann 120 eseménysorozat ünnepi nyitórendezvényére a Magyar Rektori Konferencia ülését megelőzően kerül sor az egyetemen. A programokat sajtótájékoztatón ismertetik. A témák közt szerepel a Magyar Informatika Napja, a Neumann 120 év és programjainak ismertetése, pályázati díjátadás (NJSZT vezetése, az Óbudai Egyetem részéről: Prof. Dr. Kovács Levente rektor, Dr. Eigner György, a Neumann János Informatikai Kar dékánja). Az esemény végén a résztvevők megkoszorúzzák Neumann János mellszobrát az egyetem szoborparkjában. A sajtótájékoztató időpontja: január 18. 9:00 óra (regisztráció), kezdés 9:30 órakor.
Helye: Kandó Kálmán Kollégium, Bosch aula (1034 Budapest, Bécsi út 96/b, fszt.)
Frissítve: 2022.12.14.