Együttműködésben a Queen’s Egyetemmel

A kanadai Queen's Egyetem és az Óbudai Egyetem közötti együttműködésről írt alá megállapodást Prof. Doktor Kovács Levente rektor és Sandra den Otter, a nemzetközi ügyek rektorhelyettese. Egy hosszú távú kapcsolat első formális lépését tették meg ezzel, továbbá egyeztettek a kettős doktori képzés és a mesterképzések indulásáról is. A látogatáson részt vett. Dr. Haidegger Tamás, az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ főigazgatója is.

A Queen's Egyetem tudósai és kutatói – köztük a 2015-ös Nobel-díjas Arthur B. McDonald asztrofizikus – számos tudományterületen vívtak ki elismerést. Kiemelkedő eredményeket értek el többek között a fizikában, a rákkutatásban, a geomérnöki tervezésben és az adatelemzésben.
Frissítve: 2022.08.22.