Tradíció és innováció - Ybl siker hallgatói és tanári kategóriában

Krizsán András, az Ybl Miklós Építéstudományi Kar egyetemi oktatója, valamint Kingl Anita és Nagy Zsófia hallgatók is rangos elismerésben részesültek a Creaton cég építész tervezői pályázatán.

Nemrégiben tartotta díjátadó gáláját a Creaton cég a Marczibányi téri egykori Lövölde műemlék épületében, mely mára egy elismerésre méltó rendezvényközponttá avanzsált.

Az építész tervezői pályázaton két kategóriában hirdetett versenyt: megépült épületekkel pályázhattak gyakorló építészek, illetve tervekkel indulhattak az építész hallgatók. Az idei verseny rangját emelte a nagyszámú induló és a nívós pályamunkák.

Az Ybl Kar mindkét kategóriában díjazottakkal büszkélkedhet: Megépült épület kategóriában Krizsán András DLA egyetemi oktató - aki egyszersmind a Magyar Építész Szövetség elnöki tisztét is betölti - 2. díjban részesült.

Hallgatói terv kategóriában Kingl Anita és Nagy Zsófia mesterszakos hallgatók szintén 2. díjat nyertek.

Frissítve: 2022.08.18.