Kiválóan szerepeltek hallgatóink az Európai Egyetemi Játékokon

Rekordszámú egyetemi hallgató vett részt az Európai Egyetemi Játékokon, amelyet a lengyelországi Łódź városában rendeztek meg július 17-től 30-ig. Az Óbudai Egyetemről 9 sportoló indult a versenysorozaton, teljesítményükkel intézményünk a 400-ból az előkelő 67. helyen végzett. Laska Bence kick-box sportágban kiemelkedően szerepelt, és ezzel aranyérmet szerzett.

38 országból több mint 400 egyetem, 4000 egyetemista sportoló vett részt a kétévente megrendezendő európai multisport eseményen, ahova az egész kontinensről érkeztek hallgatók. Összesen 14 helyszínen, 20 sportágban mérhették össze tudásukat, melyből 18-ban magyar egyetemistáinknak is szurkolhattunk. Az Európai Egyetemi Játékok (EEJ) – melyet az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) szervez – különlegessége, hogy nem nemzeti válogatottak, hanem felsőoktatási intézményi színekben induló csapatok, versenyzők vesznek részt rajta. Magyarországot összesen 417-en (versenyző, kísérő és játékvezető) képviselték a Játékokon, továbbá még számos vendég és megfigyelő is részt vett rajta, mivel a soron következő, 2024-es EEJ-nek hazánk, ad otthont. A magyar egyetemisták összesen 47 éremmel tértek haza. Mint az várható volt, a legeredményesebbek a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói lettek.

Az Óbudai Egyetemről 9 sportoló vett részt a sporteseményen, kick-box, karate, úszás és falmászás sportágakban. Az összesítés alapján 400-ból az előkelő 67. helyen végeztek.

Laska Bence kick-box sportágban (K1 Men -75) aranyérmet szerzett, ezzel öregbítve intézményünk hírnevét.

Egyetemünk minden részt vevő sportolója szép teljesítményt nyújtott a versenyeken.

Úszás:

Kardos Dániel, Barna Kristóf Bendegúz, Molnárné Pajor Beatrix testnevelő tanár, Ali Ákos Tamás, Andrási Levente

Gyurka Márk Manó, Ali Ákos Tamás, Kardos Dániel, Barna Kristóf Bendegúz

Kardos Dániel:

200 m mellúszás 4. hely

100 m mellúszás 6. hely

50 m mellúszás 9. hely

Gyurka Márk Manó:

400 m gyorsúszás 7. hely

4x100 m gyors váltó 7. hely

Ali Ákos:

100 m hátúszás 9. hely

Falmászás:

Katona Gergő, Benke Bálint

Benke Bálint:

Lead kategória: 10. hely

Boulder kategória: 11 hely

Speed kategória: 4. hely

Katona Gergő:

Speed kategória 5. hely

Karate:

Váradi Tamás részvételével a magyar férfi kumite csapat a 7. helyet szerezte meg.

Gratulálunk hallgatóinknak!
Frissítve: 2022.08.08.