Agroipari parkok fejlesztése Etiópiában az ÓE részvételével

Az Óbudai Egyetem STEM Irodája a vállalati képzési igényeket és az oktatás nyújtotta lehetőségeket méri fel egy kutatás keretben Etiópia három városában - számolt be mindezekről Kersánszki Tamás, az Óbudai Egyetem STEM Iroda- és a Kelet-Afrikai Fejlesztések Iroda vezetője.

Az Óbudai Egyetem és a Kotebe Egyetem Pedagógiai Karának (Etiópia, Addis Ababa) együttműködési megállapodásának előkészítésére is sor került. Dr. Fekede Turi dékánnal és az egyetem kommunikációs igazgatójával a hallgató- és oktat csere, valamint a STEM-fejlesztések területén folytak a tárgyalások.
A jelenleg futó közös GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) által támogatott „Agro Ipari parkok fejlesztésének támogatása” projekt mellett meghatározták a résztvevők azokat a területeket (Erasmus+ hallgató és oktatató csere és STEM-fejlesztések), a melyeken együtt kívánnak működni a közeljövőben.

Frissítve: 2022.07.13.