Arany fokozat egyetemünk Vegyeskarának!

Egyetemünk Vegyeskara minősítő koncerten vett részt Keszthelyen, ahol arany fokozatot értek el, Buda Sára karnagy vezetésével.

Az Óbudai Egyetem vezetése számára nemcsak a bármely területen nyújtott magas szakmai színvonal fontos, hanem az értékteremtés és a közösségépítés is. Ennek egyik szép példája az egyetemi kórus teljesítménye, és a most elnyert elismerés. Intézményünk Vegyeskara méltóképpen képviselte az Alma Matert, jó hírünket viszi a világban.

A kórus 2009-ben Solymosiné Molnár Margit nyelvtanár szervezésében alakult. Azóta számos hazai és nemzetközi elismerésben részesült. Az egyetem rendezvényei mellett (évnyitók, diplomaátadók, pedagógus napok és egyéb ünnepségek) hazai és külföldi kórustalálkozókon, versenyeken is rendszeresen részt vesznek. A klasszikus művek, spirituálék és könnyűzenei hangvételű darabok egyaránt a repertoár részét képezik.
Frissítve: 2023.05.23.