Egyetemünk rektora képviseli a Rektori Konferencia modellváltó tagozatát

Egyetemünk rektorát válaszották meg a Magyar Rektori Konferencia modellváltó tagozata elnökségi delegáltjának 2022. július 1-től.

A hazai egyetemek vezetőit tömörítő Magyar Rektori Konferencia (MRK) Modellváltó Tagozatát 2022. július 1-től két évig képviselheti egyetemünk rektora, Horváth Zita elnök mellett az MRK elnökségében. - Az Óbudai Egyetem elmúlt egy évében fontos eredmények születtek. A jó gyakorlat, a tapasztalat másoknak is példa lehet, ahogyan mi magunk is szívesen tanulunk – mondta el a hír kapcsán Prof. Dr. Kovács Levente.

A Magyar Rektori Konferencia Modellváltó Tagozata az alapítványi fenntartásba került, korábban állami fenntartású egyetemek képviseletét tömöríti magában. A tagozat célja a modellváltó egyetemek érdekeinek képviselete az MRK-n belül, egyúttal a modellváltás során szerzett tapasztalatok összegyűjtése, a jó gyakorlatok megismerése és a magyar felsőoktatásba való illesztése.
Frissítve: 2022.06.24.