Az Ybl Kar egyik tanára tervezte a világ legjobb középületét

Dr. Ferencz Marcel, az Ybl Kar egyetemi tanára által tervezett Néprajzi Múzeum lett a világ legjobb középülete.

Először lett magyar épület a győztes a 25. International Property Awards-on.

A Napur Architect iroda által tervezett Néprajzi Múzeum a világ 10 régiójának kategória-győztesei közül bizonyult a legjobbnak, ezzel elnyerve a „World's Best” díjat.

A vezető tervező Dr. Ferencz Marcel DLA, az Ybl Kar egyetemi oktatója volt, akinek irányításával 250 mérnök dolgozta ki a terveket.

A magyar és nemzetközi gyűjtemény sokféleképpen kerül bemutatásra, kialakítottak gyermekmúzeumot, könyvtárat, archívumot, konferenciatermet, valamint 2500 négyzetméternyi időszaki és 4500 négyzetméternyi állandó kiállítási teret is az épületben.

Az íves forma lehetővé teszi, hogy az épület a város és a park között mintegy kapuként és átjáróként is funkcionáljon. Az épület 60 százaléka a térszint alatt helyezkedik el, a tetejét borító zöldfelület pedig közösségi térként várja a Városliget látogatóit.

További részletek az épületről az alábbi oldalakon olvashatók:

Archdaily_ Museum of Ethnography Budapest

Néprajzi Múzeum_Épület díjak