Az Óbudai Egyetem segélyszámlát nyitott az ukrajnai helyzet áldozatainak megsegítésére

Egymillió forintot már el is helyezett az Óbudai Egyetem azon a segélyszámlán, amelyre az ukrán válsághelyzettel kapcsolatos adományokat várják – közölte Prof. Dr. Kovács Levente. Az egyetem rektora elmondta, hogy segélyszervezeteken és a határmenti települések önkormányzatain keresztül közvetlenül jut a rászorulókhoz az adomány minden forintja.

A felajánlásokat az alábbi számlaszámra várják: 10300002-13268139-00174902.

Az egyetem vezetése folyamatosan tájékoztatást ad arról, hogy az adományok milyen formában és hogyan érnek célba. Az Óbudai Egyetem szolidarítást vállal a válsághelyzet minden áldozatával, és elítéli a háború minden formáját. Bízunk abban, hogy a béke mihamarabb helyreáll Ukrajnában, hiszünk a békés vitarendezés lehetőségében, a jog uralmának tiszteletében – fogalmazott korábbi nyilatkozatában a rektor.
Frissítve: 2022.03.01.